Potrzebuję pomocy dobrego informatyka , a jeszcze lepiej hakera

Ktoś mi sie włąmał na fb i messanger i wysyła z mojego konta wiadomosci do znajomych. Ja nie moge nic z tym zrobić, ponieważ nie mogę nawet zalogowac sie do moejgo konta.
Gorzej, nie mogę dostac sie do mojej poczty nawet. A gdy postepuje zgodnie z instrukcjami “odzyskaj konto”, ciagle mnie wyrzuca.

2 polubienia

W kwestiach informatycznych za bardzo nie pomogę ale zadzwoń do znajomych z facebooka lub napisz do nich z innego konta ewentualnie maila że to nie ty i żeby ignorowali wiadomości z twojego konta bo może tak być że będzie np.chciał wyłudzić pieniądze od kogoś pod pretekstem pożyczki

1 polubienie

Może też skontaktuj się z bankiem i powiedz jaką masz sytuacje bo na fb też są twoje dane imię nazwisko data urodzenia miejsce zamieszkania też czasem i inne rzeczy o tobie jeśli haker by się dowiedział w jakim banku jesteś to mógłby to też wykorzystać i się pod ciebie podszyć zależy jakie ma intencje i ile potrafi…

Właśnie taka wiadomość dostałem i od razu nabrałem podejrzeń. Prośba o kod blik bo rzekoma nadawca ma kłopoty z jego wykorzystaniem. To właśnie znajomi sa najbardziej narażeni. Na FB raczej nikt nie podaje swojego konta do banku.

1 polubienie

Na FB raczej nie podaje konta do banku no ale podstępem można ustalić z usług jakiego banku (czasem podrzucane są też programy szpiegujące które rejestrują wiele rzeczy które robimy) kto korzysta w połączeniu ze zbiorem danych z fb i faktami o kimś można zrobić użytek na wiele sposobów

1 polubienie

Zmieniłam hasła dostępu
tam są zresztą podwójnie szyfrowane

1 polubienie

Trzeba się skontaktować z tymi co Fb zarządzają.

3 polubienia

Masz na myśli podwójne uwierzytelnianie?
Podwójne uwierzytelnianie jest podstawą bezpieczeństwa w sieci.

Odzyskując konto najlepiej zrobić to z komputera po uprzednim wylogowaniu się w aplikacjach w telefonie. Po odzyskaniu konta na Facebooku i pocztowego natychmiast włącz podwójne uwierzytelnianie i następnie drugi raz zmień hasła. Później sprawdź co się działo na Facebooku w historii operacji i powiadom wszystkich umieszczając posta z publicznym dostępem o zhakowaniu konta i prośbą o informacje od znajomych o podejrzanych wiadomościach od Ciebie.

3 polubienia

Kurła aż żem się zestresował. Dramat. Masz wrogów albo pecha

2 polubienia

Iiitam…na kogo wypadnie na tego bęc. To kara boska za uzywanie FB, bo to wynalazek szatana.

3 polubienia

Napisałam przez panel kontaktu do administracji fb. Zobaczymy.
A na telefonie juz mozge uzywac konta, ale bez hasła. Po prostu - nie byłam wylogowana i samo wróciło. Niestety aby zmienic hasło muszę znac stare - a nie znam. Bo zostało zmienione własnie wczoraj. Kłopot po prostu.

1 polubienie

To palec boży za używanie tego wynalazku. Siła wyższa pokazuje Ci drogę, ale nie chcesz z niej skorzystać :face_with_head_bandage:

2 polubienia