Powrotów nie bedzie

"Trójki juz nie ma.20 sierpnia w wieku 58 lat,po dlugiej i ciężkiej chorobie,zmarł Program 3 polskiego radia…
Uważam ze ludzie odpowiedzialni za jego zniszczenie,powinni odpowiadać za to przed sądem,tak jak sie odpowiada za zniszczenie mienia.Zdemolowali przeciez radio ktore było ważne dla kilku pokoleń słuchaczy.Bardzo to smutne,ze nikt z osób które mają jakis wplyw na sytuacje,nie zareagował,nie powiedzial tej demolce “stop!”

“Bylem zakochany w radiu i muzyce.No i od dziecka kolekcjonowałem.Najpierw znaczki pocztowe.Zbieralem szklanki do piwa z Hard Rock Cafe-chociaż w ogóle nie lubie piwa.Plyt mam chyba 14 tysiecy […]”
Duży Format Wyborczej z 31 sierpnia a tam wspaniały wywiad z Markiem Niedzwieckim o radiu,muzyce,ludziach,karierze i o zbrodni która stała sie faktem…
Przebił mnie.Ja mam tylko 2200 cd oraz nieco ponad 450 winyli.Ale tez zbieralem [i czasem do tego wracam] znaczki a poza tym t-shirty min. z Hard Rock Cafe :innocent:
Zdaje sobie sprawe ze malo kto juz kupuje gazety.Ja kupuje.Ale taki wywiad powinien byc znany kazdemu miłosnikowi radiowej sztuki.Choć smutny,jednak wspaniały…I jest tu spora porcja wspomnień jakie tylko ktoś taki jak On moze mieć.
Panie Marku,RNŚ czeka!Wiem ze pan nigdy nie przestanie bo tak juz po prostu być musi a rozbrat z mikrofonem byłby zupelnie niepotrzebny.
Trafiony w punkt"nekrolog" oraz komentarz do zapamietania.I"bez przebaczenia"dla medialnych bandytów.Mam nadzieje ze ten sąd kiedyś sie odbędzie.

5 polubień

Chyba sad ostateczny
Mam nadzieje, ze Zenek i Bayer Full lawnikami nie beda. :smiling_imp::smiling_imp::smiling_imp:
Niestety to juz nie tyle PRLbis a jakas kaczystowska odmiana gebelsomanii.

3 polubienia

Niedzwiedz nazwal to w podobnym stylu.I zanaczyl ze na zmiany trzeba poczekac do nastepnych wyborów…

1 polubienie

Jak sie kasa skonczy, bo nastepne wybory moga wygladac jak ostatnie, czyli kupione za plusy i obietnice bycia milionerami…

1 polubienie

Szkoda tego radia, szkoda tych ludzi …

3 polubienia

Tego sobie na razie nie wyobrazam bo prosta matematyka wskazuje ze tych prawie 40% nie jest w stanie przebic żadna opozycja.Powoli dzielimy los rosyjskiego"Jabłoko".Tylko ze oni szans nie mieli nigdy a my,owszem.Tylko polskie piekło i wieczne kłótnie skutecznie te szanse wymazują.

1 polubienie

Nawet mi nie wspominaj…Nie moge w to uwierzyć i wciąż liczę ze sie jednak obudze… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Niestety od marca nie słucham już Trójki.
Jeszcze przed tym oficjalnym rozpadem trudno było ich znieść. To już nie było to radio przy którym się wychowałam.

1 polubienie

Ale mozna sie bylo łudzic bo radio czynią ludzie.Indywidualności.Poza tym,ja sobie nie wyobrazałem ze po tylu latach moze przestac de facto istnieć cos,co towarzyszylo mi przez cale zycie.I ze dopiero teraz znalzł sie wróg którego nienawiść przebije te ze stanu wojennego…

2 polubienia

Trójka zaczęła umierać z nastaniem PiS.
“…ideał sięgnął bruku…”

A zaczęli od koni.

3 polubienia

Ich domeną jest niszczenie.Bez wzgledu na wszystko.Jak w totalitaryzmach.Brakuje tylko palenia ksiązek i wyrzucania plyt przez okna…

2 polubienia

Oni nie tylko ksiazki by chetnie palili, a niejednego burmistrza (czytaj prezydenta miasta) tez by przez okno wyrzucili…
Szkoda Trójki, najgorsze jest to, ze slad po niej moze zaginac - archiwow nie ma kto pilnowac.

2 polubienia

Niestety to prawda i kto wie czy z czasem nie okaze sie najboleśniejsza.
Pamietam jak upadło moje radio…Sponsor sie wycofał a potem…Niektorzy ludzie kradli plyty jak leci,prosto z półek…
I w sumie “dobrze” robili bo w przeciwnym razie,śmietnik…Fundacja byla zainteresowana tylko sprzetem który…No wlasnie.Podejrzewam ze nikt nie wie gdzie teraz sie znajduje.

2 polubienia

Defenestracja, to czeski zwyczaj.

W Polsce tradycją stało się taczkowanie. Niewykluczone, że za jakiś czas taczki pojawią się na Nowogrodzkiej. Niech tylko na wódę i zagrychę przestanie wystarczać…

2 polubienia

Ludzie, którzy kilka lat temu mówili że trzeba zatrzymać kaczystów byli wyśmiewani, teraz reszta się pyta dlaczego nikt nie zareagował?? :open_mouth:
Fachowcy od niszczenia stadnin, koncernów, telewizji mieliby nie dać rady jakiejś tam stacji radiowej? Przez kilka lat zniechęcili do niej większość słuchaczy, a później poszło z górki…

3 polubienia

Czy dzisiaj taczki mogą kogokolwiek zadowolić?

To nie są ci sami ludzie.Jedyne co ich łączy to praca dla tej samej firmy…Przepraszam,partii.
Ale skuteczni w niszczeniu są jak maoiści.

1 polubienie

i w wyrabianiu nawykow tez…
Chinczycy, ci wychowani za czasow Mao, do dzis, choc czesto zyja dziesiatki lat poza krajem maja odruch ploszenia wróbli, choc jedna z rozrywek w kafeteriach jak siedzisz na tarasie jest dokarmianie tego drobiazgu okruszkami. a czasem bywaja bezczelne i zagladaja do porannej kawy

Komunę przetrzymała ale PiSu już nie dała rady …

1 polubienie

Ja tylko pamietam ich spojrzenia w dziecinstwie na Targach Poznańskich,ok. 67/68 roku.Odruchowo chowałem sie za ojcem…
Pozniej przyszła wielokrotna lektura wspomnień,opisów oraz programow w tv i do dzisiaj twierdze ze ludzkie zbydlecenie osiagneło swoj pułap za Pol Pota i Mao wlasnie.
Byly w swiecie wojny najrozmaitsze.Ale aby z taką pasja wyniszczac wlasne narody.Plus tzw.“rewolucja francuska” i mamy chyba komplet.Zresztą kazda wojna domowa wyrózniała sie wyjatkowym i trudnym do porównań,okrucienstwem…
Te skojarzenia,oczywiscie biorac pod uwage temat jak i czasy w jakich zyjemy,są daleko na wyrost.Niemniej ta zawzietość,ta sila niszczaca a nie oferująca niczego wzamian,budzi upiory i powoduje dreszcze…