Pozazdrościć Holendrom podejścia?

a u nas? przekopuje się mierzeję, wycina drzewa, betonuje miasta i hołubi potworki w strefach chronionych.
Przetwarzanie: image.png…

2 polubienia

Znam.

1 polubienie

Harmonik pochwala takie pomysły.

W Polsce też buduje się przejścia dla zwierzyny. To unijny warunek budowy dróg za pieniądze UE. Ale nad drogą jeszcze nie widziałem, tylko podziemne. W zachodnich krajach też jest więcej przejść pod drogą, niż nad drogą. .

4 polubienia

wlasnie wygrzebalam stronke

dobrze, ze sie cokolwiek robi…,

2 polubienia

Podziwianie Holandii i Slowenii,nie ogranicza sie jedynie do sportu a Holandii siegac moze wielu stuleci wstecz,w zaleznosci od tego co bierze sie pod uwage.Pisalem o tym nie raz bo wrazenie niekiedy jest takie jakby to byla potega…A jest to kraj niewiodczny na mapie,przynajmniej bez okularow…

3 polubienia

Holandia, to obszar dwóch polskich województw i 17 milionów ludzi. Historia przebogata. Coś tam zacząłem w tym temacie, ale jestem jeszcze w powijakach.

2 polubienia

@birbant @okonek Widziałam takie mosty. Także w Polsce. Zawsze patrząc się zastanawiam czy wytrzymają obciążenia: gleba, rośliny… Czy ta roślinność jest jakoś sprawdzana, wycinana? A jak zwierzęta się tam osiedlą? W co oczywiście wątpię, chociaż niektórym gatunkom pewnie hałas i zanieczyszczenie nie przeszkadza…

2 polubienia

Wytrzymają, spoko. Te wiadukty nie są do osiedlania się zwierząt, a do bezpiecznej migracji w naturalnych warunkach. Są tam wmontowane specjalne ekrany chłonące, które co jakiś czas się wymienia.

2 polubienia

@Birbant, co ty mówisz, jest tego pełno, nad kazdą autostrada i ekspresówką, ot choćby na A2:

3 polubienia

W porzo. Po prostu nie zwróciłem uwagi. I bardzo się cieszę, że te konstrukcje są.

1 polubienie

Przecież takich kładek w PL jest prawie pięćset milionów

No dobra, żartowałem, jest ich trochę mniej … Ale są.
Nie wiedziałem że jeszcze budzą zdumienie …

W Espanii nie ma takich? :shushing_face:

Chyba, żem czegoś nie zrozumiał, to oczywiscie przepraszam i stawiam winko …

3 polubienia

W Espanii autostrady sa ogrodzone
Wiaduktów dla ludzi i zwierzat wystarczy
wiekszym zagrozeniem sa teraz wiatraki, stawiane w korytarzach przelotowych. Z tego korzystaja oprocz zdziercow od pradu tez ptaki. Niedawno taki jeden krolik marchewkozerca twierdził, ze dyplomu z lesnictwa nie mam? Ja taki samouk systemowiec - widze zaleznosci między zaleznosciami.
Gorzej z rebusami?
Zostalam na etapie podstawowych ideogramow chyba?

3 polubienia

Dasz radę … Już Egipcjanie swoje myśli zamieniali na pismo obrazkowe a kiedy to było?

Niech sobie przypomnę …

Kuchnia, to było tak dawno, że już nie pamiętam …
Normalnie zdążyłem zapomnieć, ale są tu tacy, co wiedzą, ale parę tysięcy lat z pewnością.
:upside_down_face:

3 polubienia

Pewnie
Zaniedbalam szkole podstawowowa pod piramidami.
Ci to rebusy tworzyli…

1 polubienie

Kurna, żeby tylko Egipcjanie…

2 polubienia

Nie widziałem nigdy pod wiatrakami ciał ptaków. Tylko raz widziałem jak duży drapieżnik (może jastrząb) mało co zostałby uderzony przez śmigło wiatraka, a w pobliżu miałem setki wiatraków.

Co do Holandii… zakochałem się w tym kraju i mam nadzieję przeprowadzić się tam :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 polubienia

owszem widzialam - drobnica przybrzezna
co do wiatrakow? temat do przemyslen.
wiekszosc nie wplywa negatywnie
ale?
tez widzialam normalne pola uprawne i niestety ptaki laszczace sie na ziarno z pol - to wszystko ma swoje za i przeciw,
wszystko wymaga przemyslenia nie zarlocznosci

1 polubienie