Pozgadujcie trochę bo warto, ciekawie

Trafiłem na interesujący quiz. Niby trudny a jednak nie. Za to ciekawe rzeczy pokazuje.
Proszę kliknąć tutaj
Dobrej zabawy.

Ja nie znałem tylko dworca autobusowego.

5lajków

15/16a zle najpiekniejsza biblioteka…Kilka zgadlem bardziej dzieki temu co w tle ale juz np. wieza widokowa to kompletny fuks :slightly_smiling_face:

5lajków

13|16 Sądziłem, że będę miał lepszy wynik. Ale wyłożyłem się na wieży widokowej, na “Kingsajzie” i tej krzywej chacie zbudowanej 2017.

4lajki

Na tym dworcu dawno temu mieli donice z araukaria wieksza niz w poznańskiej palmiarni. :grinning:
Spudlowalam pstrokaty hotel i biblioteke. To drugie powinnam skojarzyc.
14/16
Ale dawno w Polsce nie bylam.
Filharmonia ladna, a zdjecie Ufo nietypowe.

3lajki

14/16
Nie moglem sobie przypomnieć tej pajęczej wieży widokowej i szafy z bajek. Reszta łatwa.

2lajki

15/16 - poległam na kolorowym hotelu - za wysokie progi jak na moje nogi :slight_smile:

4lajki

Naprzeciwko jest tańszy - Campanile. Polecam jakby co!

1lajk

Zeby nocować w takim kiczu? To powinni jeszcze doplacac.

2lajki

@Bingola dziękuję za podpowiedź ale akurat to miasto omijam szerokim łukiem i nie zamierzam tam nocować. Ograniczam się do “wizyt” na lotnisku :slight_smile:

1lajk

Tego się domyślam :slight_smile:

1lajk

@Bingola jednak inteligentna bestia z Ciebie :slight_smile: W moim mieście też oprócz sygnalizacji (która tak ci przypadła do gustu) jest kilka fajnych i “gwiazdkowych” hoteli. Zapraszam :slight_smile:

1lajk

Aluzju paniał!

1lajk

Oby dobrze “paniał” :slight_smile: Nie wolałbyś “przekimać” w hotelu z takim widokiem?

2lajki

Cudnie!
Widok tak piękny, że oka nie zmrużę!

Zaproszenie przyjęte :slight_smile:

15/16
Tylko ta szafa…
Choć przyznam że niektóre zgadywan.e ( jak nie wiedziałam co to dawałem Warszawa :stuck_out_tongue_winking_eye:)

5lajków

Warszawe na ogół łatwo ropoznac po autobusach :wink:

2lajki

Niestety 10…

3lajki

Kiedyś zdobył “mistera brzydoty” lub coś takiego!

2lajki

Kiedyś wjeżdżałem do miasta od Katowic i rzuciło mi się w oczy. Takie kiczowate a taka dostojna nazwa - zdziwiło mnie.

3lajki

Prawie wszystkie te budowle to juz nie moje czasy
Tak ze niestety moglam liczyc tylko na zgadywanie
Oprocz “Ufo” bo stamtad bylo niedaleko do mojej pracy
oraz dworca- rotundy bo stamtad wiele razy odjezdzalam i przyjezdzalam
Oraz ostatnie: centrum handlowe do ktorego zaprosila mnie kuzynka - a ja ocenilam to jako nieudana moze nawet nieudolna probe polaczenia nowego ze starym (ale jej tego nie powiedzialam)
O ile pamietam kosciol “Arka Pana” byl jeszcze w budowie jak wyjezdzalam. W kazdym razie budowac zaczeto jak sie wyprowadzilam z Nowej Huty (Osiedle na Lotnisku)
Oggladanie jednakze sprawilo mi radosc - jak to sie architektura w Polsce rozwija

2lajki