Praca w Anglii po Brexicie?

Mam kilka pytań dotyczących pracy w Anglii po Brexicie

1.Jak wygląda zdobycie pozwolenie na pracę w Anglii?

2.Jakie są wymagania?

  1. Czy fakt że miałabym znalezione firmę która chciałaby mnie przyjąć ułatwiłoby sprawę?

  2. Jak długo zajmuje zdobycie takiego pozwolenia? I jak długo ono może trwać?

  3. Ile powinnam przygotować pieniędzy “na początek” w większym mieście?

  4. Jakie rzeczy powinnam wziąć ze sobą a których nie powinnam?

  5. Czy są jakieś specyficzne rzeczy w Anglii na które powinnam być przygotowana? (Np ruch lewostronny etc… )

  6. Czy mogę stworzyć angielskie konto bankowe jeśli nie jestem obywatelką Anglii? Albo czy mogę używać swojego Polskiego tam?

Na razie nie jest po brexicie więc wszystko po staremu.

Dziwne te twoje posty… To jeszcze nie wyjechałas do tego wielkiego miasta? :rofl:

Po pierwsze nic się jeszcze nie zmienilo i nie wiadomo, czy sie zmieni.
A prace znalezc tam latwo i majac ja nikt Cie nie wygoni z WB.

1 polubienie

Zalatwialem pozwolenie na prace i pobyt we Wloszech,wtedy jeszcze Polska nie byla w UE.
Trwalo to ok,miesiaca. Najlepiej,gdy o pozwolenie wystapi pracodawca(szybciej i mniej problemow z urzednikami,ci na calym swiecie bywaja podobni)
Wtedy otrzymujesz status rezydenta,mozezz zalozyc konto,bez problemu
Wlasciwie masz wtedy te same prawa co obywatel,z wyjatkiem wyborow krajowych i tego typu formalnych spraw,poslugujesz sie paszportem polskim,ale dowodem,juz kraju zamieszkania,w oim wypadku wloskim.

1 polubienie

Myślę, że po Brexicie najlepiej otworzyć własny biznes. Wówczas dla państwa jesteś kimś interesującym. No i formalności też będą ułatwione.

Wejdz na strone UK.GOV
Cala filozofia to wypelnic wniosek o tzw. settlement status…
Nie pamietam juz jak to bylo nascie lat temu ale MUSISZ zdobyc NIN czyli national Insurance number…Osobne spotkanie ale chyba mozna to dzisiaj zalatwic przez net…
Pytanie,“jak dlugo” nie ma znaczenia bo liczy sie zawsze moment aplikowania.