Pralka?

Takie krotkie pytanie: pralka nagle przesrala się krecic. Ktos tak miał? To silnik czy raczej drobiazg jakis. Bo jak silnik to nie warto naprawiać, wiem. Najtansza pralke zobaczylam juz za 700. Dodam ze ta ma 6 lat. U nas pralka chodzi prawie codziennie.

3 polubienia

Trudno ocenic.
Moze to byc silnik,przeciety kabel,programator i zatarte lozyska i wiele innych przyczyn.
Najlepiej niech ktos znajacy temat do niej zagladnie

może być programator. Cena nawet większa niż silnika.

U mnie pamiętam kiedyś pasek się zerwał - to jest akurat drobiazg. Może też będziesz miała to szczęście ?

2 polubienia

Tak miałem, gdy zmieniłem po raz pierwszy mieszkanie w Holandii i tam była pralka. W drugim tygodniu stanęła i to właśnie pasek się zerwał, więc sam naprawiłem

1 polubienie

Jeśli buczy a nie kręci się, to pewno będzie wina paska.

Ja się nie znam na pralkach, ale mogę powiedzieć na przykładzie mojej, która się psuła.
Walnął programator i pralka prała jak i kiedy chciała, jak zaskoczyła potrafiła prać cały dzień, a jak nie to chodziła, ale wariowała. Także przy walniętym programatorze kręciła się, a nawet wirowała.
Zajrzyj do filtra tam też czasami czekają niespodzianki.
Za “inspekcję” co jej jest też biorą kasę!

2 polubienia

Jak przesrała to przesrane
:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
Wybacz, ale padłam ze śmiechu jak to przeczytałam.

1 polubienie

To niechcący. Ale pasuje. Bo mokre i brudne wyjęlam…

1 polubienie

pytanie z przed 5 godz.ale odpowiem.tez tak mialam,najpierw zazgrzytalo cos ze 2 razy,pozniej beben przestal sie obracac.wylaczylam pralke,wlaczylam i za chwile ruszyla.tak mialam kilka razy.dodam,ze to juz antyk.indesit 11 lat jej stuknie w pazdzierniku :kissing:kupie nowa jak ta padnie na amen :joy:

Te stare pralki dłużej wytrzymują niż nowe. :wink:

2 polubienia

Ja nawet już pralkę nową chciałem kupić bo zatrzymywała się w trakcie prania.
No i doczytałem że na tym programie tak ma i trzeba potwierdzić przyciskiem dalsze pranie…

11 lat to już niestety nie taka stara. już koło zamachowe może mieć plastikowe i wypełnione cementem. Serio teraz tak robią byłem zszokowany jak to zobaczyłem.

Obstawiam uszkodzenie łożysk.

1 polubienie

zywotnosc wspolczesnych pralek to jakies 6-7 lat obecnie.
i do tego nawet jak daloby sie cos naprawic to cena robocizny i zdobycie czesci wychodzi drozej niz kupno nowej.

2 polubienia

tos Ty kolego kupil pralke z opcja lot na ksiezyc?

1 polubienie

Dlatego od dawna mówiłem że calgon to oszustwo. Za cenę calgonu po gwarancji która czesto ma 36 miesięcy można kupić nową pralkę.

1 polubienie

ja od lat nie uzywam proszkow do prania tylko plynow - mniej sie kamien osadza,
a musialam dobrze pomyslec co to ten calgon ? faktycznie cos takiego reklamuja (do zmywarek zreszta tez)

2 polubienia

Nie warto calgonu. Ja używam kapsułek o wiele lepsze od płynu.

To samo u mnie, tylko płyny i miękka woda. Sprzęt wygląda po latach jak nowy.

2 polubienia