Premier Morawiecki stwierdził, że przechodzimy do kontrofensywy w walce z koronawirusem

tu jest to brane pod uwage jako jedno z najrozsadniejszych rozwiazan,
juz przymierzaja sie do badan klinicznych, czy w razie czego drugiej dawki astry nie daloby sie zastapic dostepniejszym pfizerem, nawet kosztem trzeciej dodatkowej pfizera.
tonacy brzytwy sie chwyta.

2 polubienia

5 polubień

Wymienianie nazwiska tego osobnika w pytaniu z miejsca odejmuje w moim odczuciu powagi zagadnieniu … Chyba, że chcesz, by było śmiesznie lub niepoważnie.

3 polubienia

Mówisz ? Ja tam widziałem, że nawet droga krzyżowa szła jeszcze w maseczkach no ale trochę czasu minęło…

Po prostu szukałem pretekstu, żeby zadać to niewygodne pytanie :smiling_imp:

Ponoć Grecja, Chorwacja, Portugalia i Włochy luzują już obostrzenia, ale nie wiem czy to z powodu poprawy sytuacji, czy groźby zapadnięcia się gospodarki…

Ponoć teraz w Turcji jest po 55 tysięcy przypadków dziennie nowych i Turcja z kolei wprowadziła lockdown i godzinę policyjną…

Grecja chyba najbardziej się otwiera, ale wiem, że Portugalia i Włochy też naprawdę poluzuwuje, ale negatywny test oczywiście będzie trzeba mieć…

To widzę, że i indyjska mutacja już się pojawiła, ale nikogo to nie powinno dziwić, bo tam brud i niedożywienie…

Brytole to dobrze, że się szczepią, bo brytyjską mutację już mają, tą z Nigerii i teraz z Indii, a podejrzewam, że i z RPA, ale na szczęście się szczepią szybko…

I na szczęście tam się nie pierdzielą i po prostu szczepią Astrą Zenecą, nie to co u nas…

A w USA Ława Przysięgłych orzekła o winie, a o karze będzie jeszcze decydował sąd…

W wielu krajach stosuje sie elastyczne zarzadzanie restrykcjami - sa podstawowe obowiazujace na terenie danego kraju, a dodatkowe obostrzenia zaeza od sytuacji w danym rejonie.
A dane statystyczne? Niewiarygodne najczesciej.
Najlepszym wskaznikiem sa liczba zachorowan i zgonow na 100 tys. mieszkancow plus poziom obciazenia szpitali, przede wszistkim oddzialow intensywnej terapii.

3 polubienia

W Afryce to pewnie tak jak z AIDS i innymi epidemiami - komu sie uda to przezyje.

1 polubienie

Wielki Brat patrzy. Kiedy osiągnie swój cel, będzie po zarazie.

2 polubienia

Proszę, Tobie przyda się o wiele bardziej, niż mi. :stuck_out_tongue_winking_eye:

image

1 polubienie

Joe Biden póki co od 4 miesięcy prezydentury nie odzywa się do naszych polityków, a ma nawet przylecieć do Bratysławy, ale nas póki co olewa…

Ale faktem jest, że szczepionki jednodawkowe Johnsons&Johnsons do Polski docierają, ale chwilowo były obawy ich stosowania w USA… Bo jakieś zakrzepy były podobnie jak po Astrze Zenece (Zenka) …

Tiaaa, zakrzepy 7 na 7 milionow?
Klasyczna wojna handlowa.
Nie wiem jak to wyglada w szerszej perspektywie, ale nie znam osoby, ktora by się skarżyła na jakies straszliwe skutki szczepienia astra. Najczesciej okreslone sa jako żadne.

1 polubienie

Ja za to znam sporo, a ostatnio okazuje się, że Atrze Zenece ufa zaledwie 5% Polaków…

Ufać to ja moge UFO.
Znasz zjawisko autosugestii opartej na przekazie jedna baba drugiej babie powiedziala?

1 polubienie

Srednio, ale plus minus jednak :wink:

1 polubienie

W wiadomościach mówili, że tydzień temu w środę zrobiono 100 tys testów a wczoraj (też w środę) 80 tys, a więc różnica nie jest nie wiadomo jak wielka, ale mówili też że to nie jest jeszcze wystarczające, bo zapewne więcej ludzi ma objawy niestandardowe…

Bo tak ogólnie to ta brytyjska mutacja ma dużo mniej charakterystyczne objawy…

Za to nie wiedziałem, że Trzaskowski mówi również po francusku :thinking:

Beata Szydło nie mówiła nawet po angielsku :confused: Morawiecki podobno po angielsku potrafi się komunikować

A Ziobro wraz z Ziobrystami tworzą obecnie problem w przyjęciu budżetu jaki udało się Morawieckiemu wynegocjować :confused:

Najpierw to do tego testu ludzie musza sie zglosic. Wielu tego nie robi, usilujac przechorowac po cichutku. Ale to nie metoda, bo w ten sposob zaraza die rozlazi w sposob niekontrolowany, a wielu trafia do lekarza w zaawansowanym stanie choroby, kiedy pomóc juz jest trudno.

3 polubienia