Prezydent Trump

Czy też odnosicie wrażenie, że prezydent Trump używa telefonu do pisania wiadomości na twitterze wstając z kibelka?

Jeśli tak jest rzeczywiście to może dobrze, że używa Twittera, a nie… Instagrama.

2 polubienia

Chodziło o zabicie isismana… xd

Mam nadzieję, że impeachment się powiedzie, bo USA od dawna nie miały takiego idioty jako prezydenta.
Myślałem, że Obama zniszczył dziesięciolecia tworzenia sojuszy przez Stany… okazało się że pomarańczowy jest jeszcze głupszy :anguished:

3 polubienia

Pomarańczowy? Xd

Glupi to on nie jest. Po prostu USA przekroczylo linie dzielaca cyrk od rzeczywistosci. Ale to chyba ostatnio nie tylko amrykanska bolaczka.

1 polubienie

Nie sądzę, rok do wyborów to niedługo, a demokraci jak się za coś zabiorą, to będzie jak z trybunałem stanu dla pana Zero

1 polubienie

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Kiedyś ktoś wyliczył, że gdyby Donek wsadził kasę tatusia do banku, to teraz miałby tyle co ma, bez jego “geniusza do interesów” :rofl:

1 polubienie

Kiedyś ktoś komuś gdzieś tam coś tam. I wszystko jasne.

Biorac pod uwage, ze nigdy nie podal ile tak naprawde ma dlugow? To znaczy, ze az taki glupi nie jest.
Wlasnie patrze na najnowszy “numer” pajaca prezacego sie jakby sam szefowi DAESH leb ukrecil. Ciekawe czy zdaje sobie sprawe, ze pomimo to, ze byla to akcja nie tylko amerykanska to “gringos” czy jak ich tam ich nazywaja muzulmanie beda przez nich uwazani za glownego wroga?

1 polubienie

W kwestii przeciagania postepowan to amerykanscy adwokaci maja wprawe…

1 polubienie

Trampek jest nieobliczalny. Naraża swoich wojaków na śmierć i obywateli USA na zamachy.

2 polubienia

Ta, jakiś tam Forbes…

W takim razie w ogóle nie widzę sensu zawracania sobie głowy robieniem biznesów w tych USAch, skoro samo z samego leżakowania kasiuty w banku można przez 4 dekady mieć jakieś 1500% zysku. Czy komuś tam w ogóle opłaca się jeszcze pracować?

1 polubienie

Bzdura,. Oprocentowanie musiałoby wynosić ok. 20% przez 40 lat…

Tyle to się ma przy niezłym inwestowaniu właśnie. Podwojenie majątku co 4 lata… (przy 20% rocznie - procent składany) Biorąc pod uwagę góry i dołki przez te lata to jest niezłym biznesmenem. Ale takim raczej ostrożnym… Z tego chyba słynie… Z ostrożności w inwestycjach…

1 polubienie

Sprawa jest niezwykle prosta, żeby żyć z oszczędności to je trzeba najpierw mieć. Jeżeli wsadzisz w akcje PLN 1000 to nawet przy 20% zysku w roku to jedynie PLN 200, czy z tego wyżyjesz? Ale jak wsadzisz 100 baniek (Trump dostał zdaje się 40 milionów USD od tatusia), to nawet przy 5% corocznym zysku bańkę możesz rozpuścić, a od 4 pozostałych rosną nowe zyski.

1 polubienie

Co Ty Smoku bredzisz? Wystarczy że przeczytasz dokładnie to forum, wówczas dowiesz się prawdy, że D. Trump to bankrut, oszust i w ogóle nieudacznik. :grin::grin::grin:

1 polubienie

I w nawiązaniu do Twoich wyliczeń, tenże sam Forbes podaje, że majątek Trumpa w ostatnich latach to jakiś 4-4,5 mld dol. Wydaje mi się, że widzę pewne nieścisłości w tych wyliczeniach.

1 polubienie

Nie wiedziałem ile odziedziczył. Jeśli 40 mln to faktycznie. Dużo nie pomnozył tej kasy.
Nie wiem ile razy wzrosła wartość nieruchomości od tego czasu (40 lat) ale obstawiam iż około 20-25x. Czyli jesli kupiłby ziemię 40 lat wstecz dziś miałby 0,8-1 mld dolarów… Ma 4-5x więcej. Czyli podwojenie majatku zajmowało mu ok. 16-20 lat… To strasznie długo…

Miał też dużo bankructw, majątek się zmienia wraz z wartością akcji, nieruchomości itp. Bezos w piątek stracił ponad miliard dolców. Czy ktoś źle obliczył jego majątek?

Obojętnie ile teraz ma, wyliczenie jest proste. Bez “Art of the deal” miałby tyle samo co ma, lub więcej.