Prorosyjskim partia SMER wygrała na Słowacji

Viktor Orban znalazł przyjaciela… Co o tym sądzicie?

1 polubienie

Orban już nie będzie samotny po burzliwej miłości z Kaczyńskim(chociaż może po kryjomu się spotykają…)
Ogólnie źle się dzieje na świecie i w Europie.Być może ruscy maczają w tym swe łapy.

2 polubienia

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
Polityka
Surowce, zbożem poganiane.
Mafia ruska jest i nie jest to Putin.

1 polubienie

Ukraina ma coraz bardziej pod górkę. Amerykanie też powoli zaczynają analizować wydatki. Polska też na krzywy ryj. Nie jest dobrze.

2 polubienia

Wojna okopowa, na wyczerpanie i to na wielu frontach.

1 polubienie

Amerykanie Ukrainy nie porzucą. Zbyt wiele zainwestowali

A Polska tylko do 15 października haha

Fakt pozyczkodawca nie zabija dluznika. Przynajmniej nie od razu.

1 polubienie

No cóż…Podobno to żadna niespodzianka.Podobno Słowacy nie znoszą Ukraińców a partia o której wspominasz,nie miala nic innego do roboty jak tylko podpiąć sie pod ten nurt…
W takiej sytuacji można nie wydać na kampanię wyborczą ani grosza :innocent:
Przyznaje bez bicia że akurat Słowacja,kraj bez większego znaczenia,nawet w naszej części Europy,mało mnie dotąd interesował.
I nie mogę zrozumieć JAK partia socjalistyczno ludowa,może mieć opinię prawicowej???
Ktoś tu jest albo głupi albo kłamie w najlepsze…Albo to ci sami co pis nazywają prawicą :exploding_head:
No ale…Moze nie powinno mnie juz nic dziwić…Wszak pochodze z kraju w którym zwiazek zawodowy obalił komunę… :roll_eyes:

2 polubienia

A to niby dlaczego?
W Polsce wspolczucie wobec ofiary zbrodniczej napaści,mimo hałaśliwych oponentów,jest silniejsze niz w innych krajach i to o kilka długości.
Owszem,Polacy są humorzaści i jak im sie znudzi to"zmienia kanał".Ale na miejscu polityków nie lekceważyłbym dotychczasowego dorobku względem sowieckiego barbarzyństwa!My akurat DOSKONALE wiemy,co to oznacza.2 wojna trwala niespelna 6 lat,sowietyzm trwa w najlepsze ponad 100 lat i dewastuje wszystko czego tylko dotknie,przy okazji mordując na nieporównywalną z nikim skalę…

3 polubienia

Nie wiedziałem

1 polubienie

Miałem na myśli że po 15tym października znowu ukraińskie plony będą płynęły w najlepsze bo już po wyborach

Powiedzmy inaczej. Nic tak nie zaciesnia wspolpracy jak wspolny wróg, ktory ? W przeciwienstwie do gier komputerowych? Zycie mamy jedno

2 polubienia

Wspolny wrog zaciesniający współpracę i do tego,kosztem historycznych potworności…To jest po prostu bezcenne!
I tylko tak można budować przyszłość.Kazda alternatywa to eskalacja nienawiści a w konsekwencji,predzej czy pozniej,wojna…

1 polubienie

Od czasu do czasu,pojawiają sie rozmaite badania z których to wynika.Co najwazniejsze,to nie partia daje przykład ale tłum wymusza nastawienie antyukraińskie,na politykach!
A to juz nie są żarty.
Zresztą,jakimś cudem,nasi sąsiedzi w przeciwieństwie do nas,mają wręcz prawicową tradycje historyczną.Tylko…Czy to faktycznie prawica czy moze bardziej faszyzm…To juz do innej analizy.

1 polubienie

Może mniejszość romska oraz węgierska na to wpływa :thinking:

Na szczęście Słowacja jest najmniej istotna wraz z Węgrami z sąsiadów Ukrainy. Rzeszów ciekawszą opcją pozostaje

Nie mam pojecia jak to dzisiaj tam wygląda.
Kiedyś nie mieli nic do powiedzenia.Politycznie oczywiście bo ichni cyganie to odpowiednik Hunów i najazdów tatarskich z 13 wieku,przerobiony na wspólczesną modłe i nie spodziewałbym sie cienia sympatii wobec nich…

1 polubienie

:joy: :joy: :joy:
Rzeszów ciekawszy od Węgier?
No tu chyba przesadziłeś.Budapeszt jest cudowny!

2 polubienia

Budapeszt to opozycja względem Viktora Orban więc masz rację

1 polubienie

Tak odbiegając od tematu…
Mowi sie że to my byliśmy najweselszym barakiem socjalistycznego obozu…
I faktycznie,tak było.
Ale jednocześnie,patrzyliśmy tęsknym okiem na inne swobody i jakości,obecne choćby na Węgrzech czy w Jugosławii.
I pod tym kątem patrząc,gdyby nie Gierek…Aż strach pomyśleć :thinking:

1 polubienie

A Lelon żartujący z Zelenskiego -przepraszam, że obok tematu-jest głupi :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie