Przecież u nas nie ma inflacji?

KLIK

“Ceny w maju były średnio o 4,8 proc. wyższe niż rok wcześniej – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że tempo wzrostu cen jest najszybsze od listopada 2011 roku.”

2 polubienia

poki co jeszcze nie ma, ale hiperinflacji…

1 polubienie

Ja myślę, że to właśnie inflacja zmiecie PiS. To 4,8% jeszcze nie jest tak odczuwalne, ale do końca kadencji PiS, wzrośnie dwukrotnie. I tu żarty się skończą. Pójdą większe nominały, za które mniej będzie można kupić. W Europie, praktycznie inflacji nie ma. Tylko, dziwnym, trafem dwa kraje mają tak wysoką, to Węgry i Polska.

4 polubienia

Nowy ład. Efekt uboczny rozdawnictwa, pogody, kosztów pracy, energii, ropy, CO i pandemii. Dawno nie mieliśmy tylu pretekstów do podwyżek.

3 polubienia

Ciekawe, że tylko w Polsce i na Węgrzech.

3 polubienia

Bo to zielone wyspy. Stać nas na inflację :wink:

Zielone od wodorostów w mule dna, które te kraje zaczynają osiągać.

3 polubienia

bo to jest takie podejscie - szybko sie nachapac i odskoczyc, zanim urzad skarbowy sie nie zorientuje.
a panstwo polskie tej tradycji sprzyja.
Wegry to maja swoj tokaj, Balaton i Orbana. w razie czego jeszcze cieple zrodla w Szeged.
przezyja za austriackie i niemieckie pieniadze.

2 polubienia

Za chwilę 500 pln przestanie być egzotycznym banknotem.

2 polubienia

I tutaj z Tobą się nie zgodzę @birbant . W Niemczech ceny produktów i usług zdrożały , zdrożały tez media i to nawet znacząco.

Dostałem dziś ofertę przedłużenia netu… Pomijając ratę za laptopa o 50 więcej niż obecnie. Płacę teraz za net bez limitu 60 pln , po ofercie było by 110+ 80 raty za laptopa… Idiotów szukają?

1 polubienie

Drożeje wszędzie, bo inflacja jest zjawiskiem stałym. Czyli utrata wartości pieniądza, Ale chodzi o skalę tego zjawiska i jego tempo. W Niemczech czy Holandii, oscyluje ok 2%. Czasem spadnie, czasem wzrośnie. Jest stała. W Polsce, czy na Węgrzech systematycznie wzrasta i nabiera tempa. Mimo, iż rosną ceny w Niemczech, to te polskie zaczynają doganiać niemieckie, a w zarobkach różnica, prawda…

3 polubienia

Ale za PO mieliśmy inflacje na minusie… i kradli?

1 polubienie

Wszystko po kolei…

A zapomnialam o cesarzowej Sissi

1 polubienie

3 polubienia