Przemówili jednym głosem?

Zarówno PiS, jak i opozycja nie chcą wpuszczać uciekinierów z rosji.

No cóż po poprzedniej “wizycie”, kiedy sie mocno zasiedzieli, lepiej nie ryzykować.
Tak serio, to wpuszczenie ruskich moze dac pretekst fiutkowi, ze potem trzeba ich chronić przed tubylcami.

5 polubień

Już pisałam o tym dwa dni temu, że jak ich wpuścimy, to przylezie za nimi Putin i zrobi referendum. :wink: :thinking:

5 polubień

Schetyna jest jednak durniem.Jestesmy suwerennym państwem i mamy się zrzekać podejmowania decyzji dotyczących,jak by nie było,bezpieczeństwa na rzecz ponadnarodowego podmiotu???

3 polubienia

A co było na granicy z Białorusią? Nasi nie wpuszczali, opozycja żądała otwarcia, a UE nie odzywała się wcale. Gdzieś w tramwaju usłyszałam, że należałoby podstawiać autobusy i wywozić ich do Niemiec.

3 polubienia

Znakomita uwaga, poza tym wg. mnie rosjanie myślą, że zamiast na realnym froncie walczyć lepiej im szpiegowską i propagandową robotę odwalać.

2 polubienia

Rosjanie myślą??? Mają sieczkę w głowie. Może teraz zaczyna coś do nich docierać. Ja miałam na myśli naszych. Myślałam, że Finlandia już zamknęła granicę z rosją, a jednak nie. A my? Na razie politycy różnych opcji mówią to samo (co mnie zaskoczyło), a czy tak zrobią?

4 polubienia

Finladia w tej chwili ma dość niezręczna sutuacje. Dlugo byla pod wladza carska - do 1917, po ciezkiej wojnie wyrwała się na niepodleglosc. Jest członkiem UE, ale nie NATO. Więc, przynajmniej w teorii slabiej chroniona niż Polska czy kraje bałtyckie w razie konfliktu.

1 polubienie

Tu mam rozkminę.
Z jednej strony bym nie wpuszczał. Niech ta wojna wreszcie dotrze do domów i świadomości zwykłych Rosjan.
Z drugiej bym wpuszczał by ocalić ich przed śmiercią i więzieniem. Pytanie czy zrozumieli co uczynił światu ich wódz czy po prostu chcą kontynuacji wygód.

Dobrze że to nie ja muszę decydować.

2 polubienia

Też dwojako rozważałam, ale … Dobrze im było? To niech i dalej jest im dobrze z umiłowanym wodzem.
Gdybym wpuściła, to nie dlatego, że mi żal, że zginą. Nie! Tylko dlatego, żeby ich wodzowi plany poplątać i żeby nie miał kogo wysłać do tej rzeźni.

1 polubienie

Wiem, ale to Finlandia pierwsza (no, po Litwie) odgrażała się zamknięciem granic.

Czesciowo zamknęli.

Litwini? Czy Finowie? Częściowo, czyli jak?

Finowie. Zostawili z tego co czytalam tylko polaczenie kolejowe z Petersburgiem. I to dość dawno.

Kolejki ruskich samochodów stoją na ich granicy, więc jednak ruch samochodowy działa, wolno, ale działa. Widziałam i czytałam (w kilku miejscach)

Ja to gdzies jednym okiem w Tv hiszpanskiej zobaczylam. Wizy to zawsze mieli - więc może po prostu nie przykrecili srubki z ich wydawaniem?
Schengen dopuszcza indywidualne odstępstwa od zasad przyznawania zarowno wiz jak i okresowego przywrocenia kontroli granicznej.
Druga sprawa jest transport towarowy - tak calkowicie go tez nie zatrzymasz, bo skończyłoby się krachem gospodarczym.

Mamy w kraju wiele innych problemów, które trzeba rozwiązać. Nie potrzeba nam jeszcze zajmować się zbiegami z Rosji. Decyzja o zakazie wjazdu, nie tylko dezerterów ale i w ogóle obywateli rasiji słuszna. Nagle się zorientowali, że jest wojna, jak im się cieplutko zrobiło. Co robili przez 7 miesięcy, udawali że nic się nie dzieje, bo ich sprawa nie dotyczyła? Jak rodacy mordowali, niszczyli szkoły, szpitale, gwałcili, szabrowali, to nie protestowali…Bajki, że nic nie wiedzieli, to mogą noworodkom opowiadać. To nie Korea Północna, że ludzie nie mają kontaktu ze światem zewnętrznym. Przeciw wojnie i teraz mobilizacji protestowała garstka. Kraj ma 140 milionów mieszkańców. Sama tylko Moskwa, 12-13 milionów. To więcej niż cała Białoruś, a tam jakie były protesty w Mińsku, gdy Łukaszenka kolejny raz ogłaszał się prezydentem. Spójrzmy na Iran teraz, po śmierci tej młodej dziewczyny. Kobiety tam mają większe jaja od ruskich dekowników. Nie chcą wojny, to niech się biorą do roboty, bo nikt za nich problemów z władzą nie będzie załatwiał. Przykro mi.

5 polubień

I tu poprosilbym moderatora o zdecydowane wyróżnienie tej wyczerpującej i jakże trafnej, wypowiedzi! Kolorem czy jakoś…
Pisze zreszta o tym od początku wojny.Ja i pare innych osób…I wyobraź sobie, do dzisiaj nie do wszystkich tutaj,dotarlo… :angry:

3 polubienia

Wyroznione.
Tylko, żebym nie przegapila uzyj na przyszlosc @ i mojego nicku. Bo inaczej może “zaginąć w boju”.

1 polubienie

Wlałeś balsamu na mą duszę. To znaczy, że nie tylko ja tak myślę. Trochę się zbulwersowałam wczorajszą dyskusją w gronie znajomych. Oni są zawsze przeciwko, cokolwiek by się nie działo, to im nie pasuje, tym razem też nie pasuje im ten zakaz, bo wg nich powinniśmy jak Niemcy, Francja, Austria i inne nie zadzierać z putinem. A Gdańsk oddać Niemcom, bo … nie byłoby wojny :frowning:

3 polubienia