Przydałoby się tutejszym userom i userkom jak najczęściej

przybywać do Bełchatowa, aby nad, i w okolicach galerii handlowej"Olimpia" obserwować wieczorami absolutną Doskonałość i Boskość tysięcznych stad kawek i wron, intensywnie porozumiewających się ze sobą w locie

Kto tej genialności i Boskości ptaków fruwających nie dostrzeże, nie ma co mieć nadziei na dobrą przyszłość po tym ogłupionym, nieharmonijnym życiu cywilizowanym, choćby był samym papieżem.

Galerie handlowe są wysoce nieharmonijne, drogi kolego, więc nie wiem, co tak wspaniałe ptaki robią w tej okolicy?

3 polubienia

W okolicy są małe laski drzew, na których te ptaki chyba nocują. Może widzą dachy budynków i podłoże, jako wodę?

Ja myślę, że one robią swoje harmonijne kupy na dachy tych galerii żeby dac znać ludziom co o nich myślą

2 polubienia

Tyle, że może one dostrzegają, iż na ludzkie pały, harmonijne kupy to sporo za mało. Powiem Ci jednak, Bingola, że Ty potrafisz logicznie i szeroko- horyzontalnie myśleć, więc mógłbyś jednoznacznie opowiedzieć się za moimi poglądami, za moim światopoglądem.

17295440556507365161948903536885

4 polubienia

Szukasz jeleni?

Dziękuję za docenienie, ale pozostanę przy swoich. Jestem do nich niezwykle przywiązany

2 polubienia

Ale racje są po mojej stronie bez najmniejszych wątpliwości…, Co Ci daje tkwić po stronie (chyba wiesz, których)…

Wiadomonacyjnych?

Raczej nieharmonijnych, otumanionych.

1 polubienie

Bycie wiadomonacyjnym, to oczywiście totalna przegrana…

Masz taką absolutną pewność, że śmierć całkowita nie istnieje? Bo są na to tysiące wiarygodnych, kompatybilnych relacji…Umierają tylko ciała…

Najśmieszniejsze jest to, że o życiu po śmierci przekonują nas ci, którzy wciąż żyją :slight_smile:

Ci mają najprostszą łączność z ich/naszym światem…

Kulturalniejszym słowem jest: “wypróżniać się”…

Harmonijne gołębie o tym nie wiedzą.

1 polubienie

Nieraz przyglądałem się im i starałem się dostrzec kto tam rządzi i czy to on wydaje polecenia do zmiany kierunku lotu .Nic takiego nie dostrzegłem ,choć obserwuję je dość często bo mieszkają w pobliżu.Kilka ptaszków zawsze nie wyrabia i bardzo chcą zdążyć za grupą ;>

Ptaki latajace w stadzie, kluczu, nietoperze, lawice ryb? Wg badan zgodność ruchow zależy od gatunku, wzrok, w przypadku ryb jeszcze soecyficzny dla nich zmysl, zwany linia boczna czy jakos podobnie, pozwalajacy orientowac sie w srodowisku wodnym, echolokacja, wszystko co pozwala zsynchronizować ruchy i utrzymac odległość od inyych jednoczenie nasladujac ruchy. I raczej nie ma stalego przewodnika.
Owce to reaguja na ruch, stąd mowi sie o przewodniku, jedna, pelniaca role straznika potrafi poderwac cale stado do akcji, moze to byc tez energiczny, nieduzy pies pasterski co wykorzystuje czlowiek przy ich wypasaniu, u wielu zwierzat zyjacych stadnie tak jest. Od pieskow preriowych po antylopy.
Co do wron i innych kawek? Kolowaniem stada sterują obserwatorzy, jest ich w zaleznosci od wielkosci grupy od kilku do kilkudziesieciu, stąd nie zaobserwujesz jednego przywódcy.
Ciekawostka jest, ze takie stada bywaja wielogatunkowe - wrony, gawrony, kawki i jakos nie maja problemu z komunikacją wzrokową i dźwiękowa? Te mlode, o ktorych piszesz to nie to, ze nie nadążają - to ich rola - jako mlodsze i silniejsze, a na pewno nie majace zakodowanych nawyków po prostu szukaja nowego, może lepszego miejsca noclegowego? Taki rodzaj zwiadu. Jak nie znajdą wracają.