Przysięgam że

wczoraj padało. dziś padało.

To w moich rodzinnych stronach,gornago slaskamusialo byc spokojnie,bo nikt nic mi nie meldowal. :grin:

1 polubienie

Podaję dokładniejsza lokalizację , w Rybniku lało :))))

1 polubienie

Dziś?
U mnie nie, od rana słońce…

To ja Kawalek od Rybnika,Jaworzo.
To taki przyklejany slaskale jednak slask :grin:

1 polubienie

0 4 rano padało. o 7 już śladu po deszczu nie było :slight_smile:

1 polubienie

Ważne, ze nie Sosnowiec hahahahaa

1 polubienie

Aaaa może, ja wstałam o 4:55 ale zaraz do okna nie biegłam. Dziś o 7 wyszłam z domu i już względnie ciepło było.

Sosnowiec,to za plotem :grin:

1 polubienie

Kolego, o ile pamiętam, a pamiętam niewiele, to Jaworzno jest starym historycznie miastem, należącym historycznie do Małopolski. Tereny te, zresztą, w wieku XIII należały do biskupów krakowskich. Pierwsze źródła pisemne o tej miejscowości pojawiły się chyba w 1200 albo parę lat później, nie pamiętam dokładnie. Powstał tam kościół i parafia św. Wojciecha. Przemsza była granicą ze Śląskiem.
Od zarania istniało tam wydobycie srebra i ołowiu, a później i innych rud. Coś mi się kojarzy, że później Jaworzno należało do książąt opolskich.
Przepraszam za kolejne okazanie mego zboczeństwa. :innocent:

2 polubienia

Wszystko sie zgadza,po reformie administracyjne,stworzenia 49wojewodztw,przylaczono Jaworzno do slaska i odlegalo pod wojewodztwo towickie,a obecnie slaskie.
Dlatego tez pisze,ze to przyszywany slask.

1 polubienie

Zgadza się. Bo do czasu gierkowskiej reformy, Jaworzno było takim pograniczem przy Śląsku.

1 polubienie

Ponad to jest to miasto na prawach powiatu,Gdzie obecnie utrzymalo sie tylko Gornictwo weglowe i energetyka.
El.Jaworzno III wlasnie oddala do uzytku,nowy blok energetyczny,o mocy 950MW spelniajacy,wszelkie normy UE,odnosnie ochrony srodowiska.
Zreszta cala elektrownie obecnie jest EKO.,na starych blokach pobudowano filtry,odsiarczalnie spalin,opalana jest wysokokalorycznym odsiarczonem mialem. ,tak,ze ala eletrownia spelni normy ochrony srodowiska,a nawet je przewyzsza.

1 polubienie

Przed maturami byłam na tym poziomie desperacji, że rano w dzień pierwszej poszłam do kościoła 1 raz od dobrze ponad roku i g… to dało… . :joy:
Więc teraz wolę spokojnie dać się usmażyć bez narzekania.

1 polubienie

Dobra dobra. W którą niedzielę? :wink:

2 polubienia