Publiczne świętowanie urodzin dla psa, z wielkim tortem i prezentem - w głowach się ludziom poprzestawiało?

A potem familijne zdjęcie…

4 polubienia

Dlaczego? Jak psu tort nie bedzie smakowal to ludzie zjedza.

2 polubienia

Psi tort z psimi przysmakami:) pewnie ze smakiem sam pies zje. Ale nie spodobał mi się ten urodzinowy pomysł, zwłaszcza, że właściciel ma wobec mnie spory dług…

2 polubienia

A to inna sprawa.
Ale musze sie przyznac, ze urodziny naszego kota bywaly calkiem niezlym pretekstem do imprezy swego czasu.

2 polubienia

Z kotami jest podobnie. Jak widzę na ulicy pieski wystrojone i uczesane z kokardką to robi mi się słabo…

1 polubienie

A na koniec drogi,pomnik na cmentarzu…
W Ameryce tak juz od wielu dekad.Sa gorsze zboczenia ale i to pokazuje,co sie moze z czlowiekiem rozpieszczonym i znudzonym stać… :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Wielu ludzi wybiera psa zamiast dziecka. Szybko rośnie, łatwiej się tresuje, nie wymaga tylu wydatków, poświęceń. Poza tym nie pyskuje.

3 polubienia

To lewacy pewnie. … Xd A później pracować nie ma komu i Tusk z KOSINIAKIEM KAMYSZEM wiek emerytalny podnosi… xd

Zanieczyszczone powietrze,woda i ziemia już nie taka jak dawniej,
ludzie też jacyś inni…
Czego nie zrobią byleby było słodko,miło i przyjemnie?
To takie poszukiwanie utraconego dzieciństwa-moim zdaniem.
A może odreagowanie stresów?
image

1 polubienie

Nie widzę żadnego powodu, krzywdy nikomu to nie robi. Niech sobie każdy żyje po swojemu

2 polubienia

Dlaczego, male piski szybko traca cieplo, wiec kubraczek wskazany. A sa rasy, ze siersc znad oczu trzeba odgaznac i czyms spiac - ze przy okazji jest to kolorowe i zabawne - psu to pewnie wszystko jedno, ale oko cieszy.

Przeciez trupka zwierzaka, ktory przez lata byl pelnoprawnym czlonkiem stada do kontenera na smieci nie wyrzucisz. Choc i taka osobe znalam.
Inna sprawa, ze to kwestia norm spolecnych - zasady postepowania w przypadku zwlok ludzkich to juz wachlarz zachowan od balsamowania, poprzez zakopanie w mniej lub bardziej poswieconej ziemi po kremacje. Amerykanie w ogole z byle czego robia przedstawienie i to z proba generalna. Przypadlosc spoleczenstwa konsumpcyjnego?

2 polubienia

Ale dla mnie to już nie pies tylko zabawka…

Raczej maskotki
.
Ale jesli take ubranko spelnia wymogi bycia dla psa wygodnym to czy bedzie kolorowe, a nawet brylantami wysadzane to juz sprawa wtorna.
Mnie tylko doprowadza do rozpaczy traktowanie malych pieskow jak breloczkow - noszenie pacha czy w torebce?
To tez chce sie wybiegac i obwachac otoczenie. A potem sie dziwia, za te pekinczyki, pudelki, yorki czy chihuahua halasliwe?
Te rasy hodowano do polowan i walki z plaga szczurow czy krolikow. Potrzebuja sie wyszalec

3 polubienia

W Polsce też są cmentarze dla psów z nagrobkami.

W ogole dla zwierzat, nie tylko psow.

3 polubienia

Niby dziwny pomysł, ale może urodziny psa to tylko pretekst do imprezy?

Druga sprawa, że coraz bardziej jestem przekonany, że ludzi i zwierzęta (ssaki) łączy więcej niż wydawało nam się.

4 polubienia

Kiedy miałam swoją ukochaną sunię, to rokrocznie pod choinkę dostawała również jakiś swój smakołyk od Mikołaja i wcale nie uważałam to za jakąś ekstrawagancję. Po prostu źle bym (-śmy) się czuła, że jako jeden członek rodziny cieszy się tylko (jak to pies) szczęściem innych.
Co do stawianych nagrobków swoim pupilom też mnie to za bardzo nie dziwi, bo więź jest czasem tak wielka, że wyobrazić sobie tego nie można i nawet nie wypada o tym dyskutować. Dla niektórych, (zwłaszcza samotnych) taki zwierzak, to jedyny przyjaciel, który mu się przydarzył. W dodatku to temat rzeka.
Moja sunia jest pochowana na działce, którą uwielbiała. - pod drzewem wiśni.

3 polubienia

To nie chodzi głównie o to. Chodzi o więź…

2 polubienia

A dlaczego nie? Czymże są zwierzęta?
Moim zdaniem to nasi współmieszkańcy, którzy przy odrobinie szczęścia mogliby być na naszym miejscu. Nie potrafią mówić w naszym języku, choć jakoś tworzą rozmaite sposoby komunikacji… ba nawet potrafią przestrzegać naszych norm społecznych, rozumiejąc zasady, stosując do oczekiwań.
W istocie zwierzęta składają się dokładnie z tych samych elementów życia co my. Czują, tworzą więź, cierpią lub są szczęśliwe.
Dzielą z nami życie, czasem przez bardzo długi okres. Mój pies żył 19 lat. Kotka ma już 17 rok. To są okolice jednego pokolenia, które znika z naszego życia. Skoro zatem świętujemy coś tak banalnego jak dzień pojawienia się na naszym świecie, to czemu nie mielibyśmy świętować tego dnia w przypadku zwierząt? Z pewnością tort i prezenty niosą im radość… a świętujemy głównie po to by nieść i dzielić się radością. :slight_smile:

3 polubienia