Quiz copiątkowy

Zapraszam - KLIK

9/10, czyli bez kujoństwa. Źle tradycyjnie budowa zdania, zawsze mnie to obrzydzało, uważam, ze takie rzeczy nie powinny wykraczać poza studia polonistyczne.

4 polubienia

Komplet ale z dwoma absolutnymi fuksami, co jeszcze chyba nie zdarzyło mi się. Po jednym fuksie zaliczałem nierzadko, ale dwa na raz…? Te trafienia na chybił - trafił, to; nori i reżyser.
Reszta, jak dla mnie bezproblemowa.

2 polubienia

9/10
Na rezyserach sie wylozylam. Nie dalo się odstrzelic, zakosami uciekali :blush:

3 polubienia

W każdym razie, jakby nie patrzeć nie jest to quiz dla kujonów. :grinning:

2 polubienia

Wspaniały wynik 8/10.
Rozczaruję @birbant’a bitwą pod Akcjum a polonistów zdaniem współrzędnie złożonym.
Jakoś tę przeraźliwą niewiedzę przeżyję bez wyrzutów sumienia. image

4 polubienia

9/10 a zle zdanie złozone.Nic z tych klocków nie pamietam.Japońskie żarcie na czuja.I tak tego nie tknę.

4 polubienia

Kolego, spokojnie, nie wątpię, że tylko przez roztargnienie to Akcjum nie trafiłeś bo to znana sprawa jest. Był nawet o tym film z Liz Taylor i Burtonem, ona Kleopatra, a on Marek Antoniusz.
To bitwa morska na 31 lat przed urodzeniem Chrystusa i całkowity upadek Ptomeleuszy.
Oktawian August sprał tam Antoniusza i został cesarzem Rzymu, a za jego następcy, Tyberiusza, ukrzyżowano Chrystusa. Proste jak drut. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

9/10 - też bez kujoństwa. Źle postawiłam na ostatniego z władców Piastów - stawiałam na Jarosława Małego (ale takiego nie było). Kuźwa wracam do książek z moich lat szkolnych!

3 polubienia

Nie mów/ nie pisz - tak bo się obrażę :slight_smile:

2 polubienia

chinszzczyzne lubie, choc tez nie na co dzien.
ale jakos surowe ryby z ryzem i wodorostami podlewane sake to nie moja bajka. choc trzeba im przyznac, ze sposob podania sliczny.
w ogole w przeciwienstwie do jedzenia japonska sztuke lubie.
ikebana to krolowa bukieciarstwa

2 polubienia

Jedzenie a przynajmniej to co widze na lotniskach,jest delikatnie mówiąc,nie dla mnie.

2 polubienia

Sushi to uczta dla oczu i podniebienia! Sake, zaś, to absolutna pomyłka, raz miałem w ustach i wyplułem.

1 polubienie

oprocz zdjec to dwa razy sie zdarzylo mi sie byc w etnicznej japonskiej knajpie. Tu na miejscu.
okazuje sie, ze sushi i maka moga byc tez i na cieplo, ale nie zmieniam zdania, ze jak mam ochote na cos egzotycznego to jednak chinska lub tajska.
do hinduskiej tez przekonania nie mam choc niektorzy sie zachwycaja. jak juz mam gdzies zjesc porzadnie to wloska - byle nie pizzeria, pizza i platki owsiane to dla wrobli, nawet nie dla psa, bo mogloby mu to zaszkodzic.

9/10. Całkiem dobrze :slightly_smiling_face:

3 polubienia

oczywiscie, ze nie.

1 polubienie

Akurat to był Kazio duży. :stuck_out_tongue:

3 polubienia

@birbant no popatrz Chłopie jak to się pomylić można??? :grin:

2 polubienia

Pomyłki ludzką rzeczą są.

2 polubienia

8 / 10, żle umarła klasa i coś jeszcze tak na szybko

2 polubienia

7/10
Jakby trudniejszy dla mnie.

3 polubienia