Quiz copiątkowy

7 / 10, żle magazyn, firma, oktoberfest,

1 polubienie

:rofl: poległem na święcie piwa. Widać że nie wszędzie piją dobre złote trunki a jakieś niekoszerne podróbki, dlatego poległem jako abstynent. A o święcie słyszałem od długo długo

2 polubienia

Zgadza się

2 polubienia

Wynik przyzwoity 8/10. A te dwa to Imagine i serial.

Dołączę moje zdanie o gomółce. Różne gomółki widziałem. Np gomółki masła. I jest to określenie ilości tego masła o nieokreślonej wadze. Jedna sztuka, jedna porcja masła sprzedawanego na targu przez wytwórcę, masła w postaci zaokrąglonej bryłki, owiniętej ciasno w arkusz papieru (najlepiej pergaminowego) niefirmowego, różnej wielkości. To jest gomółka.
Nie wiem dlaczego gomółką nazywa się tutaj gatunek sera, nie spotkałem się z takim znaczeniem tego słowa.

5 polubień

7/10
Źle odpowiedziałam na pytanie nr 5,6,9
Czyli norma:
“co wiem -to wiem,a czego nie wiem- to nie wiem”
:wink:

4 polubienia

Też się spotkłem z określeniem; - gomółka masła. Myślę, że to pochodna od sera.
Ale nie mylić z tow. Wiesławem, bo on Gomułka był, a nie gomółka… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Przyznawanie się do niewiedzy jest oznaką mądrości.

3 polubienia

No to PYK!
=zróbmy jeszcze i TEN TEST:
https://www.edziecko.pl/edziecko/13,143484,12941,babcia-quiz-wiedzy-ogolnej.html?bo=1#_ga=2.49845666.563076523.1611344115-934925994.1611344115

3 polubienia

Oktoberfest, czyli po naszemu;’ - październikowe święto. Niemiecki, ale bardzo mądry i przyjemny obyczaj. Wywodzi się z Bawarii.

1 polubienie

12|16.

3 polubienia

Te miasta chyba się zmieniały regionami, jedno mi się kojarzyło, i żle

1 polubienie

DOBRY JESTEŚ!
Ja tylko 9/16 … :innocent:
Jest i o dziadku:
ale trzeba sobie kliknąć samemu… :wink:
Bingola
PRZEPRASZAM za zakłócenia Twojego pytania!!!
Babci nie wybaczysz???

2 polubienia

Nie wiem o jakie miasta teraz Tobie chodzi?

Te co wiedziałem, to wiedziałem, ale z czterech kompletnem cymbałem się okazałem. :joy:

2 polubienia

:stuck_out_tongue_winking_eye:Pykło się na szybko 12 / 16

3 polubienia

To jest gomółka - własnie taki trójkątny kształt, który wziął sie z urządzenia do jego odciskania:
obraz obraz

5 polubień

A jak wymyślę inne urządzenie to będzie okrągłe i też będzie gomółka.

3 polubienia

Okazuje się, że Gomółka, to zarówno rodzaj sera, jak i kształt, w jakim może być on uformowany.

SER GOMÓŁKI

3 polubienia

Jeśli nazwa nie jest regionalnie zastrzeżona, to kształt przejdzie

1 polubienie

Tak.

2 polubienia