Quiz copiątkowy

KLIK

9/10 – źle tylko bitwa pomidorowa.

3 polubienia

Komplet. Przetrzymało mnie województwo. Po chwili zastanowienia wybrałem dobrze. Reszta wyjątkowo nietendencyjna.

1 polubienie

Komplet, 10/10, choc w przypadku bitwy na pomidory zadna odpowiedz nie jest prawidlowa, ale zakladajac, ze pytajacy mial malutki globusik?
A z tym pierwiastkiem organicznym? To juz rozumiem czemu dzieci nie lubia chodzic do szkoly.

2 polubienia

9/10…Quiz zdecydowanie nie dla mnie [w zyciu nie poświeciłem nawet 10 sekund metodzie głosowania!] ale chyba prosty skoro zle mam jedynie pierwiastek…

1 polubienie

Ha!Bylem pewien ze chodzi o inne miasto.Tyle ze kraj oczywisty.

1 polubienie

9/10 :slightly_smiling_face:

2 polubienia

To nie miasto a miasteczko ok. 10 tys mieszkancow.
Pomidorowa imprezka to jak kto lubi. Ale zabytkow maja wiecej niz niejedno duze miasto poczynajac od solidnego zamku z XIII wieku poprzez swietnie zachowana starowke z blizej nieokreslona liczba kosciolow, kamieniczek i sklepikow po przepiekna okolice - przelom rzeki i gory.
Jechac tam tylko po to, zeby przejrzalymi pomidorami sie okladac?

2 polubienia

Mój kolega z sąsiedniej kamienicy mieszkał w Bunol i tam zmarł, bodajże 4 lata temu.
Został w Hiszpanii w 1982 latem i już każdy wie, dlaczego tam był. A już @collins02 na pewno. :grinning:

2 polubienia

Nasuwa sie oczywiscie wspanialy,hiszpański mundial.Choć gdybyś mial na mysli zwyczajną"niechęć"wobec jaruzelskiej tyranii,nikt by sie dziwić nie mógł.

2 polubienia

No i tak, przy okazji wrzucę ciekawostkę peerelowską z tamtych czasów. Otóż, wtedy był stan wojenny w Polsce, ale latem 82 wchodził już w łagodniejszą fazę i właściwie zaczynał być martwym przepisem. Jaruzelski poluzował tak, że pozwolił na zorganizowane wycieczki zagraniczne. Ok miliona ludzi złożyło prośby do Orbisu na Mundial, a zorganizowano kilkanaście wycieczek na ten Mundial, w sumie wyjechało kilkuset ludzi. Ja też złożyłem taki papier bez zamiaru zastania tam, ale mnie odrzucili, bo brat rok wcześniej uprowadził samolot do Berlina Zachodniego.

Wyjechało kilkuset, a wróciło kilku i skończyły się luzy w tym względzie. Tzn wrócili dyskretni panowie z UB, bo każda grupa takiego miało i też nie wszyscy. :sunglasses:

1 polubienie

Albo mi coś umkneło,albo bratem sie dotąd nie pochwaliłeś? :thinking:

1 polubienie

Umknęło na pewno. Na starym Pytamy ze 3 razy o tym pisałem, z różnych okazji.

Brat był pilotem w Aeroklubie w Piotrkowie Trybunalskim. Kiedyś leciał sobie Jakiem 12 z Leszna do Piotrkowa i jakoś tak zaleciało mu się nad Berlin, gdzie na Tempelhoff wylądował. Później nawet Pietrzak w jednym ze skeczów o tym wspominał.

2 polubienia

Z Leszna na Piotrków,via Berlin?
To mi przypomina moj pierwszy autostop.Poznań-Miedzyzdroje,przez Warszawe :joy:
Coraz mniej pamietam ze starego forum…Moze poza ogólnym wrazeniem co do paru osob ktorych juz nie ma a za ktorymi w jakis forumowy sposób,tęsknię.

2 polubienia

tiaa.
radio Erewan
Słuchacz: Co to jest kwartet smyczkowy?
RE: Moskiewska orkiestra symfoniczna po powrocie z tournee zagranicznego.

3 polubienia

Miał to świetnie zaplanowane. W NRD leciał pod liniami wysokiego napięcia, coby przez te kilkanaście minut rakietą go nie potraktowali. Dopiero nad Berlinem wzniósł się ponad dachy.

2 polubienia

Byl kiedys bardzo dobry serial francuski,“Slynne ucieczki”…
Myśle ze realizacja przynajmniej paroodcinkowego serialu na temat skoków przez mur oraz innych ucieczek do Berlina Zachodniego,nie powinna nastręczać kłopotów. :innocent:

2 polubienia

podziwiac fachowosc brata
wielu tylko mialo nadzieje

1 polubienie

Mój brat miał do dyspozycji ruskiego złoma na polskiej licencji, prototyp 49.

Ale jego koleś, co z Wytowna antkiem zwiał na Bornholm z dziewięcioisobową rodziną, to dopiero wyczyn.

Wytowno było peegerowską wsią, jakieś 6 km od mora w linio prostej między Ustką a Rowami. Też latem 82. On tam tym AN 2 obsługiwał ziemię kilku PGR.

sila zywolow jest niesamowita a powietrza?

Osiem!

2 polubienia