QUIZ - czy znasz te rzadkie urządzenia?

Niektóre nazwy słyszysz zapewne pierwszy raz w życiu.

4 polubienia

12|15 Ale jedno na chybił - trafił, to imprinter. Z pozostałych, co wiedziałem, to wiedziałem, reszty nie trafiłem. Moje pudła: - znaczki, monety i perkolator.
W sumie znałem 11. Świetny quiz.

2 polubienia

9/15 Słabo :open_mouth:

3 polubienia

13/15 ale gdyby mi kazano powtórzyć niektóre z prawidłowo zakreślonych wyrazów, to nie potrafiłabym. Nawet gdybym miała to robić po raz drugi, to nie wiem czy uzyskałabym ten wynik. Wyrazy są wyjątkowo rzadko spotykane i chyba autor nieźle się namęczył, żeby je wynaleźć :wink:

2 polubienia

trochę się namęczył, nie powiem że znał wszystko sam z siebie :slight_smile:

2 polubienia

Ufff… to mi ulżyło, bo dziwnie się czułam widząc niektóre z nich pierwszy raz w życiu i kombinując, który to ten właściwy :grin:

2 polubienia

A stępa to konie chadzają. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Przy takim zestawie haseł mój wynik nie jest wstydliwy: 7/15. To z czym się w życiu zetknąłem to wiedziałem.

2 polubienia

A z czym? Słomek do napojów tu nie było :slight_smile:

Tee @Bingola a co to jest stęporek? Tylko bez goglów mnie tu… :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tak wihajster, którym się macha nad stępą :slight_smile:

1 polubienie

O ile beczka z kapustą jest stępą…, :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Z tym co się mieści w liczbie 7. A właściwie 5 bo 2 się domyśliłem. image

1 polubienie

Hmm…, nie tylko urządzenia są rzadkie. :crazy_face:

1 polubienie

9/15, ale quiz super:) Sporo nowych nazw poznałam, niektóre sobie tylko przypomniałam, ze 3 ustrzeliłam.

2 polubienia

8/15…Zawsze,ze wszystkich sil,zmierzalem do upraszczania jezyka,do jego normalnosci.Slowa ktorych nie uzywalem zasadniczo rzadko mnie interesowaly.Tak wiec przy takiej zabawie,marne szanse…

2 polubienia

O niech Cię: osiem!

2 polubienia

Na pomysł tego quizu wpadłem przypadkowo, gdy znalazłam w Wikipedii stronę z kategorią Urządzenia. Niektóre nazwy słyszałem pierwszy raz w życiu.
Jak ktoś ciekawy - to tutaj jest tego więcej

2 polubienia