QUIZ ekstremalny nr 382

Trochę trudniejszy niż poprzedni ale trochę wiedzy bezużytecznej w nim jest (choćby już pierwsze pytanie)
10/15

3 polubienia

9|15 Ani jednego celnego strzału. Źle: ryjek, szczyt, parki, obwiatyw, Ajwar, zasolenie…

2 polubienia

Krańcowo trudny quiz albo ja ekstremalnie przytępiona - 9/15. Nawet mi się nie chce wymieniać co było źle.

2 polubienia

Ajwar robię osobiście i to akurat nie było trudne ale te inne obwiatywy to już “czarna magia”. :slight_smile:

2 polubienia

To jest bardzo dobry wynik. :grinning:
I nie kujoński.

2 polubienia

@birbant - określenie “kujon” kojarzy mi się z nudą i zarozumialstwem. A jak sam wiesz, że daleka jestem od ideału i robię wszystko aby zasłużyć sobie jednak na miejsce przy kotle. Nie to co nasz kolega @Bingola - ten to świętym zostanie już za życia :slight_smile:

2 polubienia

Otóż to, otóż to.

2 polubienia

13/15
Ród Zabierskich źle, a magistra Jankowskiego zaznaczyłam dobrze a przy sprawdzaniu okazało się, że jest zaznaczone wcale nie to, co zaznaczyłam. :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Czyli magistra zaznaczyłaś źle. Bo ja zaznaczyłem dobrze i po sprawdzeniu miałem dobrze :slight_smile:

1 polubienie

Naprawdę zaznaczyłam dobrze, bo tutaj akurat nie miałam żadnych wątpliwości ani powodów do zastanawiania się. Były ze trzy pytania, które zaznaczałam będąc pełna niepewności, ale to pytanie akurat do takich nie należało :wink:

1 polubienie

13/15
Nie udało sie z obwiatywem i ustrzelic rodzinki.
@birbant mi dziś strzelanka poszla calkiem niezle :wink:

2 polubienia

10/15 Napisali, że bardzo dobrze …

To znak, że chyba powinienem wypić jakiegoś browarka.

3 polubienia

Tylk0 8/15. Nawet nie pamiwtam co żle.
Niemniej brak duporyjka uwazam za skandaliczny.

3 polubienia

5 wiedziałem, 3 ustrzeliłem, 6 nie miałem pojęcia, nie ustrzeliłem i nie starałem się zapamiętać bo nie widzę potrzeby. Z mgr to dalej zagadka dla mnie.

2 polubienia

Kiedyś nie stawiało się kropki po takim skrócie, jak np mgr. A teraz się stawia.

3 polubienia

@birbant kropke po mgr stawia sie jesli w zdaniu slowo magister jest odmieniane. czyli mgr Aptekarz ale mgr. Aptekarza

3 polubienia

Ja już tego dobrze nie pamiętam.

1 polubienie

ta zmiana nastapila na poczatku lat 70, wczesniej pisano mgra Aptekarza :slight_smile:

3 polubienia

Faktycznie, tak było. Dzięki za przypomnienie.

1 polubienie

8/15…Dla mnie jeden z najtrudniejszych jakie widzialem.Nie wiem czy bylem czegos pewien…Moze,7,8,10,11.Np.pytania no.5 nawet nie doczytalem a…Trafilem :rofl:

3 polubienia