Quiz ekstremalny nr 389

KLIK!

9/12, kto powyżej, ten kujon
Źle: męczennica nauki, wyżnik w kartach polskich (pierwsze słyszę) i taniec ludowy. Reszta znana albo wydedukowana.

4 polubienia

9/12…Zle wyznik,wiki-wiki oraz “365 dni”.Soteriologia…Myslenie zabralo mi kilka minut a i tak traktuje to jako fuks.Meczennica nauki po odrzuceniu pozostalych-raczej fuks.

3 polubienia

11|12 Pomyliłem autorkę książki, której to książki zresztą nie czytałem jeszcze.
Stan kujonizmu tylko dla kompleciarzy ewentualnych, a nie powyżej 9. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

4 ostatnie pytania łatwizna.

2 polubienia

Wiki - wiki, to u mnie tzw szczęśliwy strzał. Nie wiedziałem, pocisnąłem pierwsze lepsze i wyszło, że jednak wiedziałem. :grin:

1 polubienie

A wiesz, że na tym się przejechałam i właśnie sprawdzam odpowiedzi. Człowiek codziennie z tym obcuje a nie wie skąd się wzięło.

2 polubienia

A ja nie wiedziałem, że wiedziałem.
Tak naprawdę, zupełnie nie miałem pojęcia o co w tym pytaniu chodzi.

2 polubienia

Mogliśmy iść tropem Wikipedii.
Chcę coś szybko wiedzieć, pyk w wikipedię a tam… WikiWikiWeb :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Nie korzystam przy quizach. Albo mam pod deklem, albo nie mam.

2 polubienia

WikiWikiWeb to dla programistów :wink:
Jako ciekawostkę dodam, że tam łoj kursują autobusy WikiWiki.

Przy Quizach nie korzystam z pomocy, mnie to nie kręci, ale przy kalamburach czasem tak.
Dokładniej, to słownik wyrazów bliskoznscznych/synonimy.

2 polubienia

Męczennicy nauki przypisuje się wynalezienie astrolabium i aerometru. Postać ta zasługuje na kilka słów wspomnienia, ale teraz nie będę podpowiadał.

4 polubienia

Astrolabium, poprzednik sekstantu?

2 polubienia

A tej wszystko z seksem się kojarzy :slight_smile:

2 polubienia

Już zrobiłam quiz.Dziękuję. Miły był :joy:

2 polubienia

@Bingola kurde!!! aż sprawdziłam co mi wyskoczyło z telefonu, ufffffff
Nigdy mnie tak nie strasz :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

11/12
na wspolczesnych pisarkach polskich sie nie znam. pisarzach zreszta tez nie za bardzo, i do tego spudlowalam.
reszta do wydedukawania, albo wiedzialam. krola to tak troche z dusza na ramieniu zaznaczylam

3 polubienia

bardzo ladny film o niej nakrecili.

2 polubienia

Nie znam.

1 polubienie

o ile dobrze pamietam tytul Agora.
edit. moze do Polski nie dotarl, bo to hiszpanska produkcja Amenabara, choc obsada niehiszpanska (Raquel Weisz w roli glownej). z 2009 roku

2 polubienia

Bede musial zwrocic na to uwage bo kiedys tu lecialo ale nie dane mi bylo zobaczyc calosci.Bardzo lubie Rachel,chocby za “Jagodowa milosc” a poza tym,mignal mi tam Michael Lonsdale,pamietny komisarz z"Dnia szakala".

1 polubienie