Quiz Ekstremalny

KLIK

Mój wynik: 10/12, nieźle! Źle: różnica czasu i Miles Davis

2 polubienia

11/12, na handlu drabinami sie nie znam…
Davis ustrzelony na zasadzie najprawdopodobniejsze z nieprawdopodobnego.

2 polubienia

10/12 Pomysłodawca nazwy Solidarność i Davis Miles, źle. O ile tego drugiego nie wiedziałem, to z tą Solidarnością wcale nie jestem przekonany, że w quizie jest prawidłowa odpowiedź. Ale pewności nie mam. Wiem, natomiast, kto jest twórcą słynnego na cały świat znaczka. To pan Jerzy Janiszewski, zawodowy grafik, który w Stoczni Gdańskiej przebywał ze strajkującymi. A w stanie wojennym musiał wiać i z tego, zo pamiętam, najpierw zaliczył RFN, a wylądował w Kanadzie.

2 polubienia

Z tego grona tylko jedna osoba mogla myslec kategoriami jak nazwac zwiazek. Wiec prawdopodobne to jest.

1 polubienie

Nie w Kanadzie, a Hiszpanii, wie co dobre, bo w Galicji

1 polubienie

Nie przeczę. Ale podejrzewam, że to spontaniczna nazwa, bo dużo wtedy, przy decyzji przystąpienia do strajków, mówiło się o solidarności przeciw komunie. Być może ta osoba wpadła na taki pomysł, by w ten sposób nazwać rodzący się związek zawodowy, który dziś stał się nędzną karykaturą tego, co było, kierowaną aktualnie przez ludzką kreaturę, niejakiego Dudę. Czyżby nazwisko zobowiązywało?

1 polubienie

Czyli, jednak pamięć mnie czasem myli.

1 polubienie

Nie wiem czy nazwisko zobowiazuje, ale la duda to po hiszpansku wątpliwość. Interpretacja dowolna :wink::grinning:

1 polubienie

Zle…8/12 a błedy przy roznicy czasowej,Szwecji,Milesie i Solidarnosci.Nigdy nie slyszalem by maly Miles byl tak nazywany i bardzo wątpie by to słowo bylo znane dzieciom…

3 polubienia

I samo ziarno w tamtych okolicach? Chociaz rodzice ranczo mieli.

Wiele lat potem byl"ksieciem ciemności".I to wie kazdy kto go ceni i zna…Ale przezwiska od ziarna nigdy nie slyyszalem…

1 polubienie

A ten zwykly to gdzie?

1 polubienie

Otóż, to właśnie… :thinking:

1 polubienie