Quiz harmonijny

Zapraszam

image

3 polubienia

TWÓJ WYNIK: Udało Ci się zdobyć: 15 z 18 pkt.

1 polubienie

TWÓJ WYNIK: Udało Ci się zdobyć: 15 z 18 pkt.

I udało się wkleić!!!

2 polubienia

Ten quiz trzeba rozwiązać, a nie tylko skopiować i wkleić moją odpowiedź. :rofl:

2 polubienia

17|18 Pojęcia nie miałem o czymś takim, jak ARPANET. Reszta, szkółka podstawowa.

3 polubienia

Nareszcie latwy quiz. Komplet!

4 polubienia

Nawet te podchwytliwe z radiem i telefonem wiedziałaś? Szacun.

4 polubienia

W tym pytaniu mogłeś posłużyć sie metodą eliminacji błędnych odpowiedzi. Te pozostałe trzy osoby, których nazwiska podane zostały jako sugestie, były w 1962 roku jeszcze dziećmi.

Sporo rzeczy codziennego użytku, to pierwotnie wynalazki militarne. Np. kuchenka mikrofalowa.

3 polubienia

@ZiraaeL
Wlasnie te podchwytliwe, bo kiedys sie tym interesowalam. Tak samo jezeli chodzi o teorie wzglednosci - poczatki zawdzieczamy francuskiej uczonej (nie moge sobie w tej chwili przypomniec nazwiska) a moze nawet Milevie (pierwsza zona Einsteina) a nie Einsteinowi
No a na przyklad z tym Edisonem to juz dosc znane

2 polubienia

@ZiraaeL
To prawda. Von Braun pracowal poczatkowo dla Niemcow - dobrze ze tam nie zdazyl ze swoimi rakietami
Dla potrzeb wojska “wynaleziono”/zastosowano
tez jedzenie w puszkach i bodajze margaryne (ale co do margaryny nie mam pewnosci)

3 polubienia

W szkole podstawowej uczą takich rzeczy? Znowu nie byłem na tych lekcjach chyba :rofl:

2 polubienia

@GumowyKrokodyl
Nie trzeba bylo chodzic na wagary
No widzisz, a @birbant -a o tym uczono :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Najbardziej znane wynalazki wiedziałem( po zobaczenia nazwisk oczywiście - gdzie tak z głowy w 21 wieku) pomyliłem dynamit z trotylem i w sumie takie różne takie tam…

2 polubienia

Rozumiem, że nie odpowiedziałeś poprawnie na żadne pytanie.
@GumowyKrokodyl

1 polubienie

Odpowiedź wYzej.

@GumowyKrokodyl
Zaden czlowiek nie moze wiedziec wszystkiego we wszystkich tematach. Tacy co stale maja komplet sa dla mnie niewiarogodni
W quizach gdzie wazna jest tylko pamieciowa wiedza encyklopedyczna wychodze na ogol slabo (gdybym chciala sobie jeszcze tym zawracac glowe - nie starczyloby mi czasu na tematy naukowe). A ten quiz to byl wlasnie z moich tematow

4 polubienia

Jedyna moja uwaga, to trochę niefortunnie sformułowane pytanie o wiek najstarszych monet.
My nie wiemy, czy te są najstarsze, my wiemy z jakiego okresu pochodzą najstarsze znalezione to tej pory. Ale mniejsza o większość, w sumie wiadomo o co chodzi.

I jest to quiz typowo historyczny. Tylko ten tendencyjny ARPANET… :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Tak, @GumowyKrokodyl Większość tego, co w quizie, dowiedziałem się w szkole podstawowej na przestrzeni 5 - 8 klasa. Komputerów nie było, tym bardziej netu, trzeba było posługiwać się własnym rozumem. Taki trening umysłowy, który w dobie internetu już potrzebny za bardzo nie jest. Pamiętać teraz tylko trzeba, co kliknąć.

5 polubień

Ja tymczasem udam się zmienić żarówkę w samochodzie, wiedząc już, że ten świetlisty wynalazek nie zawdzięczamy Thomasowi Edisonowi. :smile:

3 polubienia

He, he, he, RACJA!!! :rofl: