Quiz na skojarzenia?

Tem razem malarze.

Kurczę, na Boticellim się wyłożyłam. Zaćmienie jakieś?

2 polubienia

Doszedłem do połowy quizu i się wyłożyłem na trzech … I sobie dałem spokój.

Teraz mam nadzieję, że resztę bym zrobił cacy i będę lepiej spał …

3 polubienia

17/20, nieźle.
Ale nie rozumiem, dlaczego ten quiz nosi tytuł “skojarzenia” - co tu jest do kojarzenia - zwykły quiz wiedzowy i tyle.

3 polubienia

Bo to jest dla tych, co mają nazwiska malarzy w jednym palcu a temat z fugi Bacha (i to zadanej) zaśpiewają wyrwani ze snu w środku nocy… :joy:

2 polubienia

Ja to tak nazwalam - bo po trosze tego typu quizy działają na zasadzie (przynajmniej dla mnie) haslo - odzew masz nazwisko i imię się znajduje automatycznie. Rzadko uzywane, ale pamietasz.:joy::innocent:

1 polubienie

– Masz fugę Bacha ? – zapytał kolega sprzedawczynię w hurtowni budowlanej.
– Jasne, że mam, a w jakim kolorze? I nie mów na mnie “Bacha” – powiedziała Basia.

3 polubienia

Dlugi czas mialam dzwonek telefonu ustawiony na toccata i fuga. Reakcja otoczenia bezcenna :joy::joy::joy:

2 polubienia

Miało być idealnie ale chyba z rana nie powinienem robić testów i być za pewnym siebie :wink:
Wyłożyłem się na ruskich imionach i hiszpańskich chyba…
A myslałem,że wiem ale indyk też myslał…

1 polubienie

Dobór malarzy jest taki bardziej wspolczesny, nie kazdy jest w stanie przyswoic wyglad dziela, a co dopiero zapamietac imie malarza? :wink:
Ja co prawda te nowe prądy w malarstwie kojarze, ale nie znaczy, ze wszystko jest strawne i nie obraza mojego zmysłu estetycznego :joy::joy::joy:

3 polubienia

Szkoda, że nie było pytania jak miał na imię Rembrandt. :slight_smile:

4 polubienia

Bylby to cios ponizej pasa :innocent::joy::joy::joy:

2 polubienia

16/20
Błąd u Rubensa. Wiedziałam, że dwuimienny, ale źle strzeliłam
Kandynski - malarz mi kompletnie nie znany
“Dziewczynę z perłą” znam, niestety imienia nie pamiętałam, a proste było :slight_smile:
Imię Botticell’ego też mi umknęło
Mam się wstydzić?

@Bingola :Ciekawe, jak na niego wołali, gdy był dzieckiem :slight_smile:

1 polubienie

Trzeba @birbant’a zapytać jak w Holandii wołają na dzieci :slight_smile:

4 polubienia

Kamdynsky w Rosji (1913) zaczynał tak


Jak sie po przyjezdzie na zachod dorobil cyrkla i ekierki to styl nieco zmienił (1923) :joy::joy::joy:

To pierwsze, to ja rysowałam w przedszkolu, drugi obrazek zdecydowanie ciekawszy. Hm… odtwórczo chyba bym potrafiła go narysować :))). Skojarzenie mam z jachtem w czasie sztormu :slight_smile:

1 polubienie

Jest caly cykl tych ostatnich. (Akwarele)
Byla kiedys zbiorca wystawa w madryckim myzeum Thyssen Bornemisza, ale nie cieszyla się za dużym powodzeniem.
Chyba najwieksza kolekcje grupy Der Blaue Reiter skupiajacych rosyjskich i niemieckich abstrakcjonistow jest ich dawna siedziba w Monachium - obecnie muzeum.

Edgar pomylił mi się z Edouardem, czyli też - 1!

2 polubienia

Ja gorzej niż Bingola…:confused:

1 polubienie

Quiz na skojarzenia.

Co Wy tam możecie wiedzieć o skojarzeniach :sunglasses:
Rozwiązywałem quiz z pytaniami z teleturnieju “jeden z dziesięciu”. Padło pytanie: ILE WYNOSI COSINUS KĄTA 90 STOPNI ?
Cztery możliwe odpowiedzi do wyboru.

  1. Zero

  2. Jeden

  3. Pół

  4. Nie istnieje.

W łepetynie momentalnie pojawia się skojarzeniowa i bezsensowna odpowiedź.
COSINUS KĄTA PROSTEGO NIE ISTNIEJE, ALE NA
PEWNO POPRAWNĄ ODPOWIEDZIĄ JEST ODPOWIEDŹ 1.

.po czym klikam na błędną odpowiedź 4. (NIE ISTNIEJE)

1 polubienie

20/20 Dla entuzjastów,do jakich się zaliczam,elementarz.Pierwszy quiz w tym roku,okazał się dla mnie dziecinnie prosty.Zatrzymalem się na sekundę jedynie przy Rosjaninie.Delikatnie mówiąc,nie mój świat i jego obecność tutaj, mnie zaskoczyła…

1 polubienie