Quizik dla Birbanciny!

Dwoch nie wiedzialam…

5 polubień

Nietrudne, byle się nie śpieszyć. Sądzę, że ci, co się zdecydują, będą mieli dobre wyniki.
Sam się, przez chwilę zastanowić musiałem nad jednym pytaniem. Chodziło o Indie,
Ogólnie, to wiedza, że szkoły średniej.

3 polubienia

Masz rację, @birbant. Miałem wątpliwości w pierwszym i wybrałem źle [Canossa]. Pozostałe bez problemu.

2 polubienia

Bo te imiona takie podobne. To było jedno z trzech pytań, gdzie wszystkie wersje musiałem przeczytać, żeby porównać.

Byłam debilem z historii…


Więc test ma poziom jak dla debili :smiley:
Trzech nie wiedziałam.
Wystarczy mieć rozeznanie ogólne, oglądać filmy fabularne na faktach lub dokumentalne.

3 polubienia

jakis dziwny wynik mi sie wyswietlil 200/200?
ale @birbant to cgyba rozwiazal miedzy jednym a drugim lykiem piwa?
ogolnie trudne nie bylo.

3 polubienia

a tych Henrykow walczacych czasem z papiestwem o swoje przywileje to troche bylo, a i w numeracji tego towarzystwa mozna sie zapetlic, samych o wlasciwym dla testu numerku to bez sciagania wymienie czterech i jednego cesarza. :wink: o ktorego chodzilo.

1 polubienie

Musiałaś mi o piwie przypomnieć. No musiałaś. Idę do lodówki, W zasadzie dobrze piwko przed schabowym spożyć. :grin:

1 polubienie

ja dzis poledwiczka wolowa z grzybami (boczniak) i herbatka malinowa.
urok jakis czy co? lato zaczelo mi sie od kataru.

1 polubienie

Przez Ciebie teraz z pogardą wielką patrzył będę na swe siermiężne schabowe wczoraj usmażone. :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

190/200 jak dla mnie dosyć łatwy, tylko źle zaznaczyłam Ludwiczka :slight_smile:

2 polubienia

po prostu jedzenie przy katarze musi byc aromatyczne, nawet najlepszy schabowy tak pieknie nie pachnie jak smazone grzyby. nawet jak to boczniaki.

1 polubienie

Ale za to masz piwo, do ktorego herbaty jakiejkolwiek porównać się nie da :smiley:

2 polubienia

Ty się mnie tu katarem nie usprawiedliwiaj. Zdałaś mnie cios gastronomiczny i już! :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

to Cie dobije - mizeria i mlodymi ziemniakami.

2 polubienia

Piwo u mnie zawsze jest. Ważniejsze od powietrza. :crazy_face:

Masz dzień sadysty? :kissing_closed_eyes:

1 polubienie

Tylko dwa źle: izolowane państwo (nie zauważyłem że chodzi o “wielowiekową”) i król stracony w czasie Rewolucji Francuskiej. Reszta łatwa albo do wydedukowania

2 polubienia

Sami miłośnicy historii, jak widzę. Jestem podbudowany moralnie. :grinning:

2 polubienia

Wredna bywasz, ale debilem, to nie. :kissing_closed_eyes: