QUIZZZ...Polityka,politycy czyli zawirowania XX wieku

https://www.quizme.pl/q/collins01/politykapolityce-czyli-zawirowania-xx-wieku.

2 polubienia

15/18
Pokonały mnie pierwsze dwa pytania o Azajtach i ostatnie o premierze W. Brytanii
Quiz fajny!

2 polubienia

Brawo!Wcale niezle.
Jesli moge zagaić…Tyle bylo kiedys zabawnych sytuacji z Sihanoukiem.Ludowa ojczyzna nigdy nie wiedziala czy go lubić czy nie :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Coś mi tam dzwoniło, nazwisko pamiętam, ale nie mogłem jednoznacznie przypisać do państwa. Natomiast przedwojenny premier UK to naprawdę dla mnie czarna dziura. Kojarze tylko Chamberlaina, ale on nie był antyfaszystą.

1 polubienie

Staruszek Neville nic a nic nie rozumial z otaczajacego go świata.Polityk na miare…ewentualnie I wojny…
Sam jestem zaskoczony ze tak malo sie mowi o tym premierze.Odwazny i kiedy trzeba,bezkompromisowy facet.
Ojciec mi kiedyś wspomnial o nim gdy bylem maly i ogladalismy przedwojenne albumy…Pozniej pojawil sie w filmie o…jąkającym sie królu [w tej roli Anthony Andrews ktorego bardzo,lubie].No i sobie przypomnialem :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Ale zmusiles do retrospekcji.
Kujonskie 18/18
Ale ten pierwszy murzynski kacyk to trafiony. Drugi gdzies dzwonil.

2 polubienia

Ależ Ty nudna jesteś :rofl:
Brawo! Zafunduj sobie odpowiedni kolor!
Jesli chodzi o przywodce z pyt. 2 to nie byl to zaden kacyk.Jak na Afryke,jeden ze spokojniejszych i bardziej w swiecie poważanych.Mimo iz bardzo chcial do Moskwy :wink:

Premiera mozna bylo wykoncypowac. Dwaj byli pozniej, a jedego bym zapamietala kojarzac z hanburgerem :blush:

1 polubienie

Akurat polityka jako taka interesuje sie od lat. Szczegolnie dyktatorami.
W demokracji na takich mowi sie silna osobowosc polityczna :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

I wlasnie tego,hamburgerowego,musialem sprawdzac bo nic mi do glowy nie przychodzilo :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Takich eufemizmow wspolczesność dostarcza na kazdym kroku,to fakt…

1 polubienie

:slightly_smiling_face:

17|18 Byłem pewien kompletu, a jednak musiałem coś spieprzyć. Pomyliłem kraj Strosnera, choć to na to pytanie powinienem odpowiedzieć prawidłowo. Z pozostałych, kilka było dla mnie oczywistych, a kilka wbiło mnie w krzesło i sporo czasu zajęło mi przypominanie sobie. Reasumując, uznaję ten quiz za trudny.
To, że jest dobry rozumie samo przez się.

2 polubienia

Nie przejmuj sie, mi te dwa kraje tez sie czesto myla, to bylo podstepne pytanie.

3 polubienia

Zemsta collinsa. :face_with_hand_over_mouth: :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Brawo!
Czy trudny?
Miewam klopoty z jednoznacznym określeniem tego typu quizów.Oczywiscie 18 pytan to"walka na wyczerpanie" :slightly_smiling_face:
Ale tym razem klucz chyba jest zasadniczo jeden.No moze podwojny.Wiek oraz stopien uwagi jaki przez lata sie tematyce miedzynarodowej poświeciło.Robiąc to,zaledwie 3 razy szukałem jakichs nazwisk by uzupelnic odpowiedzi nieprawidlowe.
Juz wiekszym problemem bylo uczynienie tego zjadliwym dla osob postronnych. :slightly_smiling_face:Ale i tak nie sądzę by ktoś jeszcze wystartował.

2 polubienia

Tutaj to juz nawet mscic sie nie ma na kim…
Ale jeszcze jeden quiz zrobie w przyszlym tygodniu :upside_down_face:

1 polubienie