QUIZZZ-Western cz.1

Oto pierwsza część westernowych wspomnień.Okazalo sie ze material jest tak szeroki iz nie sposób zamknąć wszystkiego w jednym quizie :upside_down_face:
Wywołany do tablicy,postanowilem zmierzyć sie z tematem jak najprędzej. :slightly_smiling_face:
Ciąg dalszy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

2 polubienia

Po wielu zmaganiach się z przeskakiwaniem stron uzyskałem wynik 16|16 Jedne odpowiedzi były dla mnie oczywiste, inne wymagały namysłu i wytężania pamięci.
Wszystkie te westerny, oczywiście oglądałem.

2 polubienia

Brawo!
Ale co to znaczy z tym"przeskakiwaniem stron"?
edit…
Poprosze kolor dla zwyciezcy! @okonek :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Od jakiegoś czasu na quizach autorskich mam albo mrugania i nie trafiam w to, co chcę, albo wyrzuca mnie na stronę tytułową quizu, albo samo przeskakuje na następną stroną przed kliknięciem na odpowiedź. U Bingoli też się tak męczyłem.

A quizzz; zajebisty. Już nie mogę doczekać się następnego skalpa… :grinning: :+1:
Od rana się czaiłem do skoku… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

To Ty masz chyba coś nie tak z kursorem w lap topie.
No i skalp jest Twój…
Teraz robie przerwę bo mam troche pracy ale od wtorku moge wrocić do tematu.Wbrew pozorom to nie bylo łatwe,oddzielić historie Dzikiego Zachodu od samego kina :joy:
Niemniej przyjemność wielka :relaxed:

2 polubienia

A kto by się tam wyznawał na kursorach? Ale dzieje się to tylko na quizach. I tylko autorskich.

A ja miałem przyjemność wielką rozwiązywać.

Postanowiłem sobie przypomnieć te filmy, bo są dostępne w necie. Te z Clintem, niedawno sobie oglądałem, ale. Destry, obowiązkowo…, jeszcze dziś…

1 polubienie

Oglądalem w grudniu.
Zresztą na cda.pl znalazłem kilkanascie takich których juz na dvd chyba sie nie doczekam…

1 polubienie

Dzieki za odzew.
No niestety 12/16, poległym na pytaniach szczegółowych. Ale quiz bardzo fajny. Czekam na drugą część

2 polubienia

Niezle!
Nie ma sprawy.Postaram sie troche to inaczej zrobic bo same role i tworcy to nie wszystko… :innocent:

2 polubienia

A mówiłem, że @Bingola nie zdążył wykuć na blachę… :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Kuł całą noc, ale akurat nie to :slight_smile:

2 polubienia

W gruncie rzeczy jest to temat wybitnie historyczny.Takze z historii kina bo to co dzisiaj sie kreci,od dobrych 25 lat,nie ma zadnego znaczenia.

1 polubienie

Wielki mały człowiek Thomasa Bergera i film, obie rzeczy u mnie są w czołówce.

1 polubienie

Jedna z ciekawszych rol Hoffmana…Ksiazka o tyle ciekawa ze ukazuje Indian we wlasciwym swietle.Nie idealizuje ani tez nie robi z nich zwierzat…Kawalek dobrej prozy na temat Wild Westu.

1 polubienie

Tu wyjątkowo najpierw film obejrzałem i zachwycił mnie. Książkę jakoś w pół roku później. Też świetna.

1 polubienie

Ja tak samo.Film obejrzalem bardzo dawno temu gdy wciaz rosla moja fascynacja aktorstwem Hoffmana.Ksiazke dostalem od znajomka przy piwie w cudownych latach 90-tych. :slightly_smiling_face:
Polknalem tak szybko jak niemal nigdy…

1 polubienie

I ja na początku 90 jakoś tak.
No i Tańcący z Wilkami też mnie urzekł.

A przedtem, o wiele dawniej w kinie, Przełomy Missouri. Też mnie ten film ruszył.

Dobrze zarlo, ale z wilkami nie zatanczylam.
15/16

3 polubienia

Przelomy… jakos mniej ale sam antywestern to najlepsze co sie moglo gatunkowi przytrafic.Byl taki film,nawet z udzialem Jane Fondy…Przybywa jezdziec,Alana J.Pakuli…No i te filmy Eastwooda ktory doskonale sie w ten trend wstrzelil…
Tanczacy z wilkami to dla mnie dzielo symboliczne.Klamra spinajaca,zamykajaca to co najwspanialsze w historii gatunku.Costner,ktorego po prostu nie lubie,tutaj zagral swietnie a film jest wrecz nieprawdopodobny.Wracam do niego raz na pare lat…

2 polubienia

O tak! Tutaj pudła nie było!

1 polubienie