Rebus okazjonalny ! :)

… z dedykacją dla naszego guru :shamrock:
Kto ma ochotę rozwiązać, czekam do 3 czerwca na PW, wyniki później :slight_smile:
Pierwszy raz zapodaję, więc nie wiem co mi się wklei… :roll_eyes:

Pierwsze litery: M.B., B.S.N.D.D

A teraz idę spać. Pa!

3 polubienia

Hej. A poczekasz dluzej? Dzus mam male trzęsienie ziemi ale jutro chętnie się zmierze z rebusem. ( raczej na komputerze niz telefonie)

Poczekam, pojutrze wyjeżdżam na dłużej i nie wiem jak tam z zasięgiem znów będzie.
Buziaki ! :slight_smile:

2 polubienia

Rozwiązanie:
Mamy bazę, byle Szczery nie dał drapaka.
Mamy, Ba, zęby, leszcz, erynie, ład (wspak), Rad (kołowo), paka

Brawa dla: @Bingola @benasek @ihtiel brava

3 polubienia

Odgadliśmy? No proszę bardzo. :slight_smile: Brawo Ty! Brawo my!

4 polubienia

Cieszy mnie,że rozpisałaś rozwiązanie, nie łapię się za rebusy z niewiedzy, nie mam bladego pojęcia, po kiego czorta piszesz kołowo a wskazówka jest w kwadracie z kominem u góry hahaha. Mylicie przeciwnika na każdym kroku , a próbowałam, jak bum cyk cyk, próbowałam to rozwiązać, bez “wiki” nic by z tego nie wyszło, dzisiaj się dowiedziałam,że na łobrazku som jakieś erynie ( dobrze ,że w rogu są ich imiona) :))))

3 polubienia

@anon75849589 jakby co, to służę pomocą. Zorganizuję Ci darmowy kurs rozwiązywania rebusków, dostaniesz na koniec piękny certyfikat, jeszcze kawę postawię. :sunglasses:

5 polubień

Jak się bardzo uprę, sama dojdę do celu, i tak w wielu przypadkach muszę korzystać ze ściągawek, jest ryzyko, jest zabawa :))) a potem obiecana kawa :))))

2 polubienia

Nie wiem w jakiej jesteś sieci, jeśli w Play, to możesz sobie zrobić inne ustawienia , żeby mieć dobry zasięg . Na mojej działce rekreacyjnej, często go tracę, dlatego weszłam w Ustawienia - Więcej -Sieć komórkowa. Ustawiasz w ten sposób roaming krajowy, Play to chyba jedyny operator, który korzysta z zasięgu innego operatora i co ważne!!! bez żadnych dodatkowych opłat. Ja jestem w Play, zrobiłam ustawienia na T-Mobile , T-Mobile Play, swobodnie rozmawiam, sms-uję i korzystam z internetu bez żadnych ukrytych kosztów.

3 polubienia

Brawo @anon75849589, prawdziwa kombinatorka!

A ja zapraszam na moje nowe zagadki:

1 polubienie

Wzięłam się dziś za rozwiązywanie, a tu… już podana odpowiedź! Nie zdążyłam wysłać.

1 polubienie

Trzeba będzie napisać do Aszki petytium, by nie podawała rozwiązań.

Albo niech poda za rok :grin:

3 polubienia

Ha ha ! :)))
@ewa, sama nie lubię, kiedy zadanka są przesadnie przekombinowane (co oznacza, nie tylko to, że rozwiązując taką łamigłówkę odczuwa się niechęć i mękę, ale też świadczy to o jakimś braku wyczucia autora), więc sama od takiego udziwniania stronię, żeby właśnie zbytnio “nie mylić przeciwnika” :slightly_smiling_face:
Ale wymyślić coś, co się rozwiązuje z przyjemnością (nie mylić ze stopniem trudności), wcale nie jest tak łatwo, tu jest potrzebna właśnie jakaś finezja, intuicja, tak sobie myślę… No a jeśli jeszcze ktoś pochwali, to już radocha nie z tej ziemi ! :stuck_out_tongue:
Ja Ci mówię eva, wykombinuj cosik, bo na mój “babski nos”, na jednym rebusie się u Ciebie nie skończy. Połkniesz bakcyla na amen ! :grinning::wink:
Ja to wiem !

2 polubienia

@anon75849589, dzięki, to też przerabiałam - ja jestem w takim miejscu (teren tak ukształtowany), że tutaj każdy chcąc normalnie pogadać wychodzi z domu i szuka punktu :sunglasses: bez względu na sieć :open_mouth: (choć Plus najlepszy…), większe, czy mniejsze, ale zawsze są zakłócenia.

Ojej… @gra, :frowning_face:, sorki, to moja wina…, myślałam, że po tylko dniach już nikt się za to nie zabierze… Ale obiecuję, że się poprawię ! :grinning:
Będą i daty i nawet “przypominajki” :kissing_heart:

1 polubienie

Byle nie tydzień, bo to za krótki termin, zwłaszcza latem (więcej pracy). Podziwiam Cię, że umiesz układać rebusy, ja ledwo co je rozwiązuję :slight_smile:

1 polubienie