Rodzinna tragedia- łabędzi, no jak tak można jak?

Zabite potomstwo i zniszczony dom

Do makabrycznego zdarzenia doszło pod koniec maja w mieście Kearsley w brytyjskim hrabstwie Greater Manchester. Ta historia to książkowy przykład na to, jak skrajną głupotą i okrucieństwem można zniszczyć życie niewinnej istocie i doprowadzić do prawdziwego nieszczęścia.

Grupa nastolatków postanowiła się „zabawić”, niszcząc łabędzie gniazdo. Dosłownie. W ruch poszły cegły i kamienie. Młodzi ludzie rzucali nimi w łabędzi dom, aż udało im się osiągnąć cel – zniszczyli gniazdo, zabili potomstwo łabędziej pary. To rzeczywiście musiała być „przednia” zabawa…

Łabędzica zmarła z żalu

Te piękne, bezbronne ptaki spotkał prawdziwy dramat, który zgotowała im grupa zwyrodnialców. Z sześciu jaj ocalało tylko jedno.

Po kilku tygodniach samiec opuścił gniazdo. Jak twierdzą naukowcy, był to efekt ogromnego stresu, na jaki ptak był narażony. Samica łabędzie została z tym nieszczęściem sama. Czym ten piękny ptak zasłużył na takie cierpienie?

Po kilku dniach w zniszczonym gnieździe odnaleziono zwłoki łabędzicy. Z żalu pękło jej serce.

1 polubienie

I takich śmieci nalezy karac bez wzgledu na wiek.
Jestem o tyle zaskoczony ze w Anglii,w kazdym miasteczku kroliki zyja sobie na wolnosci,podobnie jak lisy.
W Londynie nawet wiewiorki nie uciekają przed ludzmi…
Przez tych moich kilkanascie lat,NIGDY nie zetknalem sie z glupim lub agresywnym psem!
Ptaki takie jak rudzik czy sikorka,pozwalaja podejść na mniej wiecej,dwa metry…
Pierwszy raz slysze cos takiego.To musialy byc wyjatkowe scoorvysyny.Ciekawe z jakiego getta lub patologii.Dobrze by im zrobilo gdyby wiedzieli ze sa napietnowani…

2 polubienia

W ubiegłym roku za podpalenie jeża dwie nastolatki z Polski trafiły pod sąd. Ja ostatnio ślimaki w muszlach zbierałam z chodnika… by im ‘domek’ ocalał…

1 polubienie

Niech się teraz panowie przyznają, kto się znęcał nad żabami w młodości, aż im tyłki rozrywało.

1 polubienie

No wlasnie…Czytając to,pamietając o notorycznym okrucieństwie wobec psów,bylem pewien ze to sie stalo u nas…
Tez zbieram ślimaki.Nawet jak sie spiesze.

1 polubienie

kuuurwa ja pieeeeerdolę.

1 polubienie

Nie dmuchałem żab, ale do ryja wsadzałem. Skaczące z ryja nóżki były bardzo zabawne :wink:
Jedyne co zabiłem to mewa, i to całkiem przypadkiem. Rzuciłem kamieniem, żeby się rozleciało towarzystwo i przypadkiem trafiłem.

1 polubienie

Aż wróciłem do tego artykułu, i poszukałem po sieci. Wydaje mi się, że zamiast publikować zdjęcia łabędzicy, gazety powinny publikować zdjęcia tych nastolatków. Niestety, wygląda na to, że byli za biali do publikacji.

2 polubienia

patologia, najpierw labedz potem blizni
@collins02 angielskie podejscie? kto wymyslil zabawe w gonitwe za lisem?

2 polubienia

Potworne…

1 polubienie

Byc moze masz racje ale obraz"Gonitwa za lisem" z polowy XIX w. poslkiego autora,miala babcia mojego kolegi.W kuchni nad stołem :smiley:
Zresztą ja jestem w Anglii teraz a nie w np. XVI wieku kiedy to zapewne wg.kolegi mialem jedna z okazji zginąc od pioruna :rofl:

2 polubienia

Ostatnio była akcja gdzieś w PL, że chłopak urządził sobie skromny azyl dla zwierząt (bardzo młody chłopak, 16-latek) i jakieś zyeby (nie będę przepraszać za to określenie) włamały się tam w nocy i pozabijały ze szczegółnym okrucieństwem wszystkie zwierzęta poza jednym królikiem, który się jakoś schował (w tym byla np. kawia przebita śrubokrętem na wylot, szpak ze skręconym karkiem przybity do sufitu).
Jak dla mnie to śmieci, nie ludzie i chyba nie miałabym wyrzutów sumienia, gdybym z nimi zrobiła to samo.
Jak się poszuka, to można znaleźć link do zbiórki na odbudowanie azylu i porządne zabezpieczenie przed włamaniem (płot, monitoring etc.), jak znajdę, to podeślę.

2 polubienia

Masakra. W artykule link do zbiórki, jak ktoś ma możliwość wpłaty, to zachęcam.

1 polubienie

Gdybys poczytala w tym kontekście,ilu “humanistow” mamy na forum.I jak bardzo sie przejmują losem bandytów.
Chyba przedwczoraj albo 3 dni temu.Kara to"odosobnienie"!!! :exploding_head: :exploding_head:
Mamy traktowac ich jak ludzi choc oni sami zrobili wszystko albo i wiecej by tymi ludzmi juz nie być…
I zeby to ktos z nas namawial do tortur…Ale nie!To byly odpowiedzi na domaganie sie aby wiezien typu morderca czy gwalciciel,sam sie utrzymywał… :rage:

1 polubienie

Na głupotę nie ma rady. Jedynie skrobanka. Tylko jak to wykryc przed upływem 9 miesięcy?

klatka Faradaya?
prąd jest prądem
wyjdzie ze mnie inżynierska córka - prąd staly i prad zmienny?
do tej pory nie ma teorii opisujacej swiat makro i mikro razem czyli jednolitej teorii pola