"Sam sobie zgotowalem ten los...."

I tak pol dnia,nie potrafie sie uwolnic od The Beatles…

To oni wprowadzili do rocka abstrakcyjne myslenie,humor iście Pythonowski…Podpierali sie grafiką ktora tylko pozornie byla rozrywkowa…

Tutaj w I’m Only Sleepieng…Piosenka niczym sen…
A kiedy szlo sie na mecz,wtedy…

W góre serca,niech zwycieża LECH… :joy:
I sen trwal dalej…
A rosnacy z kazdym rokiem w siłe George Harrison,dodawal swoje…

To byl rok 1966.I lato i jesien tego roku…Plyta tak wyjatkowa ze raz jeszcze…

Byl taki film w latach 70-tych poznych…Stajnia Roberta Stigwooda wyprodukowala album,“Sgt.Pepper’s Heart’s Club Bnad”,na bazie piosenek The Beatles z ich legendarnej plyty.To ci sami co stali za sukcesem Bee Gees…I tez bracia Gibb brali w tym udzial…
Film średni ale fajne nawiazanie.Bo to bylo nawiazanie do tej ulotnej kwestii.Do tej legendy i rysunkowej bajkowosci z ktorej tak wielu wcale nie chcialo sie zbudzić…
Plus gwiazdy od Alice Coopera po Aerosmith,po drodze zaś z Earth Wind And Fire…

The Beatles…
Dzisiaj wlasciwie tylko o plycie,“Revolver” oraz o tej drodze prowadzacej do Abbey Road…
Tajemnicza,magiczna podróż!
I zadne story tego nie zakonczą!

3 polubienia

No to żeś mi znów szczeniackie lata przypomniał … Nie będę się tu rozpisywał, bo mam tendencję do braku umiaru przy takich tematach i mogę się za bardzo rozpisać.
Dodam tylko, że piosenkę Yellow Submarine nauczyłem się na pamięć, ale to oczywiście nic wielkiego. Dziwne jest coś innego. Ja tą piosenkę tak się nauczyłem, że zaśpiewam przy każdej innej znanej mi melodii! Przed chwilą spróbowałem z Ob La Di Ob La Da … Oczywiście dało się!
A przed chwilą pisałem o pewnych zaburzeniach … Mówi się, że nikt chyba nie jest zdrowy a raczej czasem niezdiagnozowany … :grin:

3 polubienia

Ale obie kompozycje sa dosyć podobne"na etapie refrenu".
Dochodzi do tego nasza świadomość bo The Beatles to jest “COŚ” a nie jakies tam pierdy z list.
Lata mijają a jesli cos po nich pozostaje to z pewnoscia,The Beatles.Na dluzej.Poza kuchnią,wakacjami,“monday to friday” i tym co w tv
Jest to oczywiscie kwestia trybu zycia ale…Kto raz posmakowal,nie zgubi…

2 polubienia

Tak z bardzo dalekiej pamieci:
"W kasach ścisk,
biletów brak…
Caly stadion
pęka w szwach…
ref.
W góre serca,niech zwycieża Lech,
niech zwycieża Lech
niech zwycieża Lech…

Po 1970 gdy Lech wkroczyl do I ligi i do tego pokonal na inauguracje,Legie,1:0,u nas kazde dziecko to znalo.
To bylo jak,"Litwo,ojczyzno… :innocent:

1 polubienie