Serwis sportowy 28

Dziś przed nami wielkie wydarzenie sportowe, a mianowicie finał Rollanda Garrosa z udziałem Igi Świątek.
Uważam, iż ten finał nie zasługuje na to, by zaginąć wśród ponad setki innych komentarzy, stąd następny temat sportowy.
Jednocześnie bardzo proszę, by nie odbiegać od tematu. Liczę tu na wsparcie kolegi @collins02 i wiem, że się nie zawiodę… :grinning:

Kilka moich refleksji w temacie poniżej w komentarzu.

2 polubienia

Zakwalifikowanie się Czeszki Karoliny Muchowej do finału w Paryżu, w świecie tenisa uważa się za dużą niespodziankę. Przecież ona nawet była nierozstawiona. A jednak, to Muchowa, a nie, jak powszechnie sądzono, Sabalenka, będzie usiłowała naszej Idze odebrać tytuł “królowej” Paryża.

Doliczyłem się, że widziałem 4 mecze Czeszki i już wcześniej pisałem, że bardzo mi się podoba jej tenis. Jest on, ten tenis oparty na głowie, czyli myśleniu, tak, jak u Świątek i Rybakiny, a to jest potężny atut. Zresztą widzę więcej podobieństw w grze Muchowej do gry Rybakiny.

Styl Czeszki nie polega na potężnym odbijaniu piłek, jej tenis jest bardzo urozmaicony i uniwersalny, można powiedzieć, że kompletny. Potrafi grać z głębi kortu, ze środka i blisko siatki. Potrafi kreować swą grę w zależności od sytuacji. Umie przyśpieszyć, umie zwolnić, potrafi zaskoczyć slajsem, skrótem, potrafi też uparcie się bronić. Ale tak wybiegana, jak Iga, nie jest i tu widzę “argument” naszej tenisistki. Ma też wolniejszą od Igi piłkę.

Mentalność sportową obie panie mają zbliżoną, Iga pokazała to w II secie półfinału, a Karolina w całym półfinałowym meczu z Sabalenką.
Muchowa ma inny “argument”, jest na tzw fali wznoszącej i bardzo chce wygrać oraz nie należy do takich, co przegrywają w szatni. I na pewno nie spali się przed meczem, a pozytywnie nastawiona jest na 100%. Zapowiada się więc niezwykle interesująco.

A teraz o mojej prognozie. Oczywiście, całym sercem kibicować będę za Igą dochodząc do stanu przedzawałowego, ale prorokować to ja tu nie będę. Optymistą, powiedzmy jestem umiarkowanym, kierującym się bardziej serca głosem.

Wspomnę na koniec o jeszcze jednym sportowym czynniku, który nazywa się dyspozycją dnia, i jest absolutnie niezależny od formy danego sportowca i w ogóle niezależny od niczego. Raz bywa błogosławieństwem, a raz, przekleństwem. Sam doznałem tego na własnej skórze, kiedyś w Budapeszcie był moim błogosławieństwem, ale i zdarzało się na odwrót.

Stawiam 6:4 na Igę, a dokładniej, 5,7:4,3.

A teraz przerzucam się na VNL, czyli Japonia - Bułgaria.

3 polubienia

Tymczasem z wielką przyjemnością oglądam mecz Japonii z Bułgarią i jest już 2:0 dla Japończyków. Bułgarzy grają falami przeplatając świetne akcje harcerstwem. W tym secie będą już walczyć o tie- braka i to niekoniecznie dogrywką musi się skończyć, nawet, jak wygrają tego seta. 3:0.

Japończycy sprawniej oprawili Bułgarów niż nasze chłopaki. Fenomenalna obrona, dokładne szybkie rozegranie i błyskawiczny atak.
Bułgarzy grali w kratkę zachwycając niektórymi akcjami, ale błędów i fatalnych zagrań było więcej. W sumie bardzo ładny mecz.

1 polubienie

Jeszcze tylko kawa i wychodzę na moje nowe gospodarstwo :hugs:

2 polubienia

Tak to już się w kobiecym porobiło że co turniej to kolejna fala, inną “wznosi”
Z tym że Muchova wygląda pod paroma względami,najsolidniej.
Paradoksalnie,uważam że ta akurat,zawodniczka,powinna Idzie leżeć Czy tak będzie :thinking:?

1 polubienie

Iii tam…, kawa, piwo pił będę, ale za pół godziny bo teraz opuścić na krótko pielesze swe muszę…
Kolego collins i kolego birbant, uprasza się i nie zbaczanie z temata… :joy:

Mam tu dzisiaj 29 stopni.Ten dzień ma się teraz zacząć a nie skończyć!

Gratki nie ma to jak na swoim.
:clinking_glasses:

2 polubienia

No jak juz kolege @collins02 prosisz o niezbaczanie z tematu??? Świat sie konczy…

3 polubienia

Iga musi wygrać. Inaczej przegra

IGA ŚWIĄTEK - KAROLINA MUCHOVA. Rolland Garros 2023.

Właśnie pojawiły się na korcie i zaraz powitanie i rozgrzewka.
Podaje Iga.

Set 1. 3:0. 4:2. 6:2

Set 2. 3:1.

2 polubienia

:grin::grin::grin:

1 polubienie

Moderatorko @okonek proszę utemperować koleżankę okonek i kolegę @collins02 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest przełamanie i 2:0. :+1: 3:0 - Iga zdecydowanie lepiej weszła w mecz.
6:2.

1 polubienie

No i na razie jest tak jak miałem nadzieję że będzie :innocent:Muchova mimo lepszego serwisu,nic nie kończy.Ale nie ludźmy się…Ona wróci do gry…
Gem czwarty którego zawsze się boję…

1 polubienie

3-1

2 polubienia

Miałeś rację.

1 polubienie

4:1…
Kapitalny gem!
Noo!!!

Uff… Iga wyszarpała gem-maraton 4:1.

kolego @Bingola 4:1 :grinning:

Tee…, collins, gdzie Ty 2 widzisz? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Teraz już widac

1 polubienie