Siatkówka Izrael - Francja (panowie)

Tak się zastanawiam, co powinna zrobić Francja. Biedni zawodnicy mają dylemat. Chcieliby wygrać, ale jak wygrają, to okażą się antysemitami. Może jednak lepiej przegrać? Ale przegrać też nie mogą, ba mają w drużynie murzynów, a przecież nie chcą być oskarżeni o rasizm. Pokręcony świat.
Znowu zaprosili Rosję i Białoruś na kongres CEV. Jest bojkot:

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,30147928,polska-oglasza-bojkot-to-zaszlo-za-daleko-klamka-zapadla.html
Słusznie, czy nie?

Slusznie. Jesli byliby zaproszeni jako obserwatorzy? I tak byloby to duze ustepstwo.

Choc w takich przypadkach mam mieszane uczucia, bo sportem od zawsze rzadzily pieniadza, korupcja i koterie. Czy nieobecnosc to w takim przypadku nie jest trochę dzialaniem na zlosc babci odmroze sobie uszy?

Wg mnie - nie. To jeden ze sposobów aby zaprotestować przeciwko wojnie. Milczenie byłoby przyzwoleniem.
Jestem za bardziej radykalnym odcięciem rusków i białorusków od cywilizowanego świata.

Walka z wiatrakami.
Co pokazuje aktualnie stan polityczny Afryki
Świat wyhodowal sobie Putina. A na faszystow jest tylko jedna metoda, atak na wszystkich frontach, a nie chowanie glowy w piasek.

Ano właśnie! A nie pozwalanie im na udział w imprezach, konkursach, naradach czy zawodach. Wywalenie ze wszystkich federacji sportowych i organizacji międzynarodowych.
Wiem, że to utopia, bo mają wielu zwolenników, ale róbmy chociaż to, co możemy.
A w tak drastycznych przypadkach - deportacja! https://wojna.co.pl/zrzucil-ukrainskiego-10-latka-z-mostu-chlopiec-nie-chcial-mowic-po-rosyjsku-3583904.html

1 polubienie

Wszystko teraz stoi na poprawności politycznej

To może wróćmy do normalności?

A ja tam nigdy nie rozumiałem, dlaczego np. każdy Polak powinien nie lubić wszystkich Niemców. Czy by nie wystarczyło, że Polacy by nie lubili tylko hitlerowców? Przecież jeśli Polacy są różni, to logiczne, że inne narody, rasy, wyznawcy innych religii itp. też muszą być różni.

Nie musi, oczywiście, że nie musi. Ale sam wiesz, jaką mamy historię z Niemcami i ruskami. To nie tylko hitlerowcy, ale Niemcy zgotowali nam wojnę. Umiarkowani, skryci przeciwnicy hitlera też mordowali, grabili i palili. Ale tylko umiarkowani, bo co protestujący często kończyli np. w Dachau.
I to nie ma nic do “poprawności politycznej” o którą ironicznie pytam. A może ma? Bo ta poprawność każe zapomnieć? Albo lepiej - stworzyć pojęcie polskich obozów koncentracyjnych?

1 polubienie

Ja akurat rozumiem idee odpowiedzialnosci zbiorowej.
Tylko wytlumacz to fanatykom , co do pokolenia x? . Zmiany twittera na x?
Oskarzenia o hodowle trolli? A moze lepiej zastawic pulapke na trolle i zaczac je trzymac pod mostami jaka gatunek ginacy?

Rozumiem ze pierwszy obszerny akapit to odrobina humoru.Bo jest coraz gorzej z tym poprawnosciowym obłędem ale do tego jeszcze nie doszło by snuć te dywagacje na poważnie :smiley:
Natomiast co do zapraszania sowietów…Oczywiście ze zle!No ile razy można do tego wracać?! I bojkot jest słuszny bo nie można raz tak a raz inaczej traktować tych samych spraw.Rozpisalismy to już wielokrotnie tutaj i nie ma co tego ponownie wałkować.
Pokrecony świat?Raczej skrajnie skundlony.

2 polubienia