Skończyły mi się świeże owoce, ale miałem w szafce torebkę suszonych

daktyli. Taka pychota, że spałaszowałem wszystkie 100 g. Co prawda do sklepu nie mam daleko, ale oglądam w necie ciekawe treści, na które też jestem łakomy.

Przeczytajcie te 2 wywiady z Davidem Icke z mojego wcześniejszego pytania dzisiejszego, bardzo mądre.

Co Ty wiesz o daktylach?
Takie prosto z drzewa ?
Google Photos

1lajk

Skąd wiesz, ile wiem? Niemało ich pokazałem na starym Pytamy.

A zbierałes z palm?

W nocy ruszy cie harmonijne rozwolnienie.

Nic mu nie bedzie, ale jak kolega zjadl z pestkami to istnieje prawdopodobieństwo, ze dodatkowa palma gdzieś odbije z zoladka.

1lajk

To są bez pestek.

A popiłeś surową wodą?

1lajk

Jak najbardziej.

No to nie sa wbrew etykietce prawdziwe, cale owoce a drylowane.

1lajk

W ogóle mi to nie przeszkadzało, a nawet mi pasowało.

Ja mieszkam w najwiekszym palmeralu w Europie. Ostatnio usilowali sie tych palm doliczyc i cos im w okolicy wyszlo pol miliona tych roslinek.
Ale wiekszosc to juz tylko dekoracje, prawdziwych sadow uzytkowych ocalalo moze z 1/3. Za to parki w Elche, zwaszcza rodzaj ogrodu botanicznego sa przepiekne.

2lajki

To. Ogrod botaiczny

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/bD1NJhnqpdi5BiHQlWjgHbvqXgs9iE-a6MzydkocylAiYdPvt-MGyWqrsU7zghIezLQMtugwS208H28YUgvSbVlfyHeOa3C6MA1YPxv0p3H5R3VTkfmrHxNbu16AO9n1PmozfwawwjxfT7H42JX0D9V0QecZ39i0SS8

3lajki

Święte owoce Islamu. W samym Koranie są wspomniane dwadzieścia kilka razy. :wink:

1lajk

Swite jak swiete, ale dostepne, latwy sposob konserwacji, kaloryczne i co najwazniejsze smaczne. Podobnie jak figi, rodzynki i te cholernre goi. Toz to gorsze od slonecznika i dyni razem. Wole cwicze, zeby tylko lyzeczke dziennie tak mi smakuja.

1lajk

Wbrew pozorom wydaje mi się, że nie, dowód anegdotyczny, ale też czasem tak je zjadałam (no bo daktyle to akurat jedne z najsmaczniejszych suszonych owoców i tu trzeba się zgodzić z @harmonik) i nic mi potem nie było, a on do dużych ilości owoców chyba jest przyzwyczajony (przepraszam, ale ja się tylko troszkę dziwię, jakim cudem nie ma cukrzycy)

1lajk

Ale to za słodkie!

Jak dla kogo. Dla mnie nie były za słodkie, bo wtedy nie zjadłbym ich wszystkich za jednym zamachem.

Zalezy od gatunku.
Mozna i na slono. Zamiast pestki wkladasz migdala. Calosc owijasz plasterkiem boczku i zapiekasz. Typowa przekaska na karnawal. Daktyle dojrzewaja w grudniu.

Ha, tego nie znałam!