Słabo dziś z pytaniami

@benasek , czy może być flaga cesarstwa, na której był smok, to “państewko” nadal istnieje, ino se flagę zmienili :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie, ja pytam o wspolczesna flage. Jest jeszcze jedna flaga - wspolczesna, panistwo niezalezne a na niej m.in. smok.

Co to moze byc za kraj? :thinking:

1 polubienie

@benasek , ostatnie moje podejscie.
Tadaaaaam
MALTA

Malta-Flaga-150x90-cm-Flagi-Malty-NA-TUNEL

1 polubienie

Pieknie, normalnie bym Cie usciskal za dociekliwosc i chec poznania.
Innym sie jakos nie bardzo chyba chcialo. To nie pierwszy raz.
Dlatego nie dziw sie, ze nie zadaje pytan. Na byle jakie mnie nie stac, a jak cos nieco trudniejszego, to 1-2 gora 3 osoby odpowiedza, reszta woli o bele czem …

4 polubienia

Przyznaję, że dociekliwość w tym przypadku była konieczna.
Na szybko opracowałam plan strategiczny, domyśliłam się, że ten smok jest częścią czegoś, jest maleńki, więc powiększyłam każdą flagę z grafiką.
Uffff, jak dobrze chwilkę umysł dotlenić mimo wirusa :wink:

2 polubienia

Normalnie to smoczek raczej a nie smok, w dodatku Jakis tam “Jurek” go dzga … Za co tam go ubija? Tak z lepetyny przyznam, ze nie wiem. Moze gdzies niedaleko @birbant jest i sobie piwo saczy? To moze by o tym smoczku cos napisal? Gorzej jak spi … Obudzony moze byc niezadowolony … :thinking:

2 polubienia

No tak, w lewym narożniku flagi jest KrzyżJerzego , odznaczenie nadawane za odwagę.

1 polubienie

Za Jakis czas, ale to juz u siebie, zadam kolejna zagadke z flaga. Ty juz zaprawiona w bojach jestes, wiec masz znaczna przewage, ale nie zmienia to faktu, ze zawsze dobra kawa tam na Ciebie czeka …

1 polubienie

Patrz co znalazłam

240px-Sw_jerzy

Ta rzeźba znajduje się w Gdańsku, przrdstawia św.Jerzego walczącego ze smokiem.
Możesz z tego utworzyć zagadkę: co łączy Maltę z Gdańskiem , czy jakoś tak :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Kurła ale o co tu chodzi ?!
Nie jestem aż tak pijany. Jaka flaga, jakie smoki? WTF qrwa?

a co łączy Moskwę z Ostródą?

2 polubienia

A mi gdzieś się podziało LSD :thinking:

o smoka, bydle w przeciwienstwie do gryfow, orlow lacznie z dwuglowymi mutantami i lwow na flagach wydaje sie byc gatunkiem wymierajacym.

1 polubienie

SLD czy co?

1 polubienie

A to widziałem toto raz w piwnicy jak przedawkowałem. Zjadł mnie.

2 polubienia

@okonek , herb na ktorym jest św. Jerzy walczacy zr smokiem.

1 polubienie

Dobra @Devil, znikam z pytania, to już 3 ostrzeżenie, mam u Ciebie dożywotniego bana?

Jerzy to mój tata. Nigdy mi nie mówił że walczył ze smokiem. Od 30 lat pracuje w administracji.

2 polubienia

no wlasnie. w ogole motyw sw. Jerzego jest popularny w heraldyce
w herbach panstwowych to smokow w ogole jest sporo.
choc najwiecej to chyba jest gryfow, lwow czy innych kotowatych i orlow. ale nawet papugi i flamingi sie trafiaja.

1 polubienie

@okonek nie pociągnę wątku flag i herbów, autor pytania kazdego dnia mi zwraca uwagę, że odbiegam od tematów.