Słyszałem(przeczytałem) że pieniądze wydane na sprzęt medyczny z pieniędzy zebranych na WOŚP

to jakis niecały procent, wszystkich pieniędzy jakie rocznie się wydaje na sprzęt medyczny do szpitali w Polsce. To dużo czy mało? Według was, biorąc pod uwagę że to takie sobie tylko zbieranie xd
Ja naprzyklad jestem zaskoczony że tyle, bo biorąc pod uwagę ta cała szopke i relacje w tv, zawsze miałem takie wyobrażenie że to jednak taka wielka pomoc a poza tym nie za bardzo nawet w to wnikalem, a tu sie okazuje ze to niecały procent… Ale wiadomo jak działa telewizja i media.

  • Duzo
  • Malo
  • To nieprawda
  • Nie zdawałem sobie sprawy ze tylko tyle
  • Dobrze wiedziec
  • Spadaj na drzewo pisiorze, każdy taki temat to atak na WOŚP

0 głosujących

1 polubienie

Ziarnko do ziarnka…

Ale dzięki mediom wydaje się inaczej… Ja rok temu tutaj pisałem coś na Owsiaka, to ktoś do mnie ze jak będę potrzebujący to coś o sprzęcie z serduszkiem… Takie przekonanie że wszędzie te serduszka, że co nowy sprzęt to z serduszkiem…

1 polubienie

Każdy sprzęt ratujący życie lub pośrednio pomagający w tym, to bardzo dużo. Gdyby to nawet była jedna sztuka, dzięki której udało się uratować ok. 100 ludzi, to i tak byłoby dużo. A tych sztuk i sprzętu jest przecież wiele. Wiele istnień ludzkich dzięki WOŚP uratowano. I nie tylko to. Wyposażenie sal szpitalnych również ułatwia pacjentom zdrowienie. Służba zdrowia jet naprawdę bardzo niedoinwestowana i każda pomoc jest bardzo ważna.

3 polubienia

Bo czesto tak jest, Fundacja jesli kupuje to sprzet nowoczesny, a w porownaniu do WSZYSTKICH wydatkow jest to jakis niewielki procent. Ale znaczacy. I poza tym wymagac od fundacji zeby zastepowala panstwo?
A ze ludzie przy okazji sie bawia i czuja sie odrobine lepsi? To bezcenne.
Minusem jest, ze ludzie juz tak nawykli do roznego rodzaju zbiorek, ze czesto nie pomysla iz do zapewnienia opieki medycznej zobligowane jest panstwo na mocy zapisu konstytutcji zreszta.

1 polubienie

Hmm no tak xd

Hmm no tak xd :rofl:

Pisowcy mówią że to maly procent wydatków na służbę zdrowia, ale mówią to tak, że gorzej myślącym wydaje się że służba zdrowia to tylko sprzęt. A gro tej kasy idzie na wypłaty, część na konserwacje a tylko mały fragment na zakup nowego sprzętu. A teraz poszukaj ile państwo polskie wydało na sprzęt medyczny w ubiegłym roku i powiedz nam jak bardzo pomaga WOŚP, ok? :slightly_smiling_face:

5 polubień

A co ma do tego pis? Pisze tylko ze kasa z WOŚP to 0.8 procent rocznych wydatków Nfz na sprzęt… Boże napisać coś na WOŚP bez zachwytów to odrazu pis… Xd
To może ty poszukaj i napisz xd

Pieniądze państwa idą na pensje personelu, remonty, ogrzewanie zimą, leki, jedzenie dla chorych w szpitalach itp. I nie jestem pewna czy z państwowych pieniędzy przynajmniej te 0,8 procenta jest wydawane na sprzęt. Państwo stara się bagatelizować tę ogromną pomoc WOŚP. Dlaczego? Może dlatego, że naprawdę za mało przeznacza na ochronę zdrowia.

2 polubienia

No bez przesady, 0.8 procenta to tylko około 70mln zł…
Poza tym opieram się na tekście który znalazłem… Było napisane że Nfz wydaje chyba 7 mld rocznie na sprzęt więc przy tej kasie kasa z WOŚP to jakiś procent… Jest opcja w ankiecie to nie prawda… Więc może ktoś znajdzie dane i napisze ile rocznje wydawane jest na sprzęt w takim razie.

Za 70 mln sprzętu można nabyć naprawdę sporo. I nie wierzę, że 7mld rocznie wydawane jest na sam sprzęt. Gdyby tak było nie byłoby np. rocznych kolejek na badania, które w innych państwach są dwutygodniowe lub miesięczne.

3 polubienia

Edytowalem odpowiedź.

1 polubienie

Nie będę szukała, bo to, co czasem jest napisane różni się od tego jak jest naprawdę. No i dlatego, że już idę spać. :wink: Miłych snów Panie Krokodylu :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Nie no czytam czytam i wszędzie wyraźnie jest napisane wydatki na sprzęt w mld rocznie…

Co ma PIS z tym wspólnego? To, że kłamią, a Ty w to wierzysz.

Państwo wydaje na sprzęt I JEGO NAPRAWY około 1,25 miliarda PLN. Myślę, że ubiegłoroczne 175 milionów zebrane na sprzęt to trochę więcej, niż 0,8%, no chyba, że matematykę też PISowską zastosujesz. Według nich 18% społeczeństwa to większość.

5 polubień

Chyba ty… Jaki pis… To co napisałem nie ma nic wspólnego z pis. Dalej nie wiem gdzie kłamią. Za PO i tak było mniej. Jakie 18 procent… Jakiego społeczeństwa, jaka większość…

Wszystko trzeba ci tłumaczyć?
Napisałeś kłamstwo. Dlatego postąpiłeś jak PIS. Oni też kłamią, tylko sprytniej.
18 procent - tyle uprawnionych osób oddało głos na PIS w 2015.

3 polubienia

Ach, dalej nie wiesz gdzie kłamią? To porównaj to co “wszędzie czytasz” z tym co znajdziesz w linku do NFZ.

1 polubienie

PO to mistrzowie kłamstwa.