Słyszeliście o tym, że Brytyjczycy chcą zbudować dwie morskie bazy wojskowe na Ukrainie?

Ponoć NATO ma większą przewagę morską na Bałtyku niż na morzu Czarnym … Wiadomo, że Rosjanie zajęli Krym i Sewastopol … Teraz Ukrainie pozostała Odessa … A tutaj proszę … Ciekawe jak zwiększyłoby to zdolności UK w basenie Morza Czarnego …

Ponoć też Ukraina chce kupić tureckie samoloty bezzałogowe …

Nie powiem … Cieszy mnie zaangażowanie Brytyjczyków …

Po zajęciu przez Rosję Krymu i Sewastopola Ukrainie pozostał oczywiście duży port w Odessie, ale nie może on być jedynym zabezpieczeniem dla ukraińskiej marynarki wojennej.

To właśnie dlatego Ukraina podjęła się ambitnego zadania budowy dwóch baz morskich w Oczakowie nad Morzem Czarnym oraz w Berdiańsku nad Morzem Azowskim.

1 polubienie

Tonący brzytwy sie chwyta?

1 polubienie

Na to wygląda … Pytanie czy pisząc “tonący” masz na myśli Wielką Brytanię czy Ukrainę, bo w sumie tonących jest teraz dwóch …

Wiadomo, że UK słabnie z powodu brexitu i zapewne szukają nowych argumentów nacisku …

Ciekawe na ile te bazy wojskowe uderzą i czy w ogóle uderzą w Niemcy … Bo w Rosję na pewno … W Turcję raczej nie … Turcję raczej wesprą niż osłabią …

Wyspiarzy

Bazy są sposobem zastraszania

1 polubienie

W teorii są, ale czytając to co wstawiłem to raczej wątpię, że jest jak Niemców zastraszać… Przede wszystkim Rosję …

Jesli juz to wirusa🤧

Ruski niedźwiedź będzie zły

1 polubienie

Ruski niedźwiedź mocno śpi :wink: XD

1 polubienie

Misia da sie oswoic

Czy ja wiem … Częściowo na pewno … :confused: