Słyszeliście o wzmożonej aktywności UFO nad Polską w 2019 roku?

Mogąc poruszać się w czasie, też bylibyśmy zdolni do błyskawicznych podróży między galaktycznych.

1 polubienie

Dokładnie.

1 polubienie

Każdy masywny obiekt we wszechświecie powoduje zagięcie czasoprzestrzeni. Jednak należy zauważyć, że skoro nawet nasze Słońce, które skąd inąd stanowi 99,8% masy całego układu słonecznego, wywiera tak mizerny wpływ na czasoprzestrzeń, to zdecydowanie wątpię, czy kiedykolwiek ludzkości uda się zgromadzić taki zasób energii czy czegokolwiek innego, by cokolwiek sensownie zagiąć.

2 polubienia

Tak. ta teoria póki co obowiązuje.

1 polubienie

Owszem, pięknych teorii jest bez liku, ale nikt nie kwapi się do podania, jaka ilość energii potrzebna byłaby od ich realizacji. Wydaje mi się, że w tym momencie powinniśmy się skupiać na tym, aby Ziemia pozostała miejscem jak najdłużej przyjaznym do życia, a nie wyobrażać że w razie draki jakaś cudowna katapulta wystrzeli na nas na inną planetę, żeby hulać tam od nowa.

1 polubienie

Podobnie artykuował Stanisław Lem.

1 polubienie

Niby tak… aczkolwiek w 19 wieku cała fizyka była już znana i skończona… a dziś analizuje i mierzy sprawy których nie rozumie :wink:

1 polubienie

Obecnie najszybszy ziemski obiekt bezzałogowy wysłany w kosmos osiągnął bodajże niecałe … 0,006% prędkości światła. Jak na razie owe analizy, pomiary i coraz śmielsze dywagacje bardzo mizernie przekładają się na praktykę. Pora zacząć twardo stąpać po Ziemi, bo jeżeli w ogóle nastąpi jakiś przełom cywilizacyjny w kwestii podróży kosmicznych, to z pewnością wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, … … … wiele później, niż się nam marzy.

2 polubienia

Mówimy o cywilizacjach… które mogą mieć o wiele, wiele, wiele dłuższą ścieżkę rozwoju.

Z naszej ludzkiej perspektywy masz rację… nie sięgniemy najbliższych gwiazd za naszego życia… ale to tylko nasze spojrzenie i wiedza. Wszechświat ma gdzieś to co sobie o nim myślimy… warto o tym pamietać.

2 polubienia

Ma to gdzieś, że wszechświat ma to gdzieś, kiedy biosfera na naszej skalnej kulce zaczyna się kurczyć. :wink:

1 polubienie

Jak zmieszałem zioło z piwem to też widziałem ufo. Wszyscy mieli jakby większe łby i szerokie uśmiechy.
Myślę że ufo nas odwiedza kiedy jestesmy pijani. Potem kasują nam wspomnienia z ostatnich 12h.

1 polubienie

Jednak ludzie zawsze chcieli mieć marzenia i sięgać dalej. W końcu weszli w kosmos i okazało się że to nawet krok nie był. Ogrom przytłacza i redefiniuje to co myślimy… ale i tak marzyć będziemy. musimy

2 polubienia

ponoc juz go zestrzelili.

1 polubienie

Bo to była jakaś podróba. Jeden jest prawdziwy czarny rycerz, a z nim nie tak łatwo.

1 polubienie

Miota się już dość długo, ale na razie nikt nie przyznaje się do niego. Mi samemu trudno byłoby uwierzyć, że tak futurystyczne coś stworzono w latach 50-tych, w czasie, gdy dopiero zaczynaliśmy sięgać orbity Ziemi.

no to nie pisz, ze kosmiczny smiec z kwazarow dolecial.
orbita biegunowa? ile czasu trzeba, zeby na skutek wybuchu slonecznego polaczyc gotowce w jeden obiekt? badania nad polem magnetycznym na razie znamy w postaci nowej mikrofalowki 5G i doswiadczen z opilkami zelaza i magnesem w podstaeowce.
nie liczac mojej kolekcji magnesow na lodowce :wink:

1 polubienie

Ależ bardzo możliwe, że doleciał. Może, gdy odtajnione zostaną archiwa z lat 60-tych, dowiemy się czegoś więcej. Na razie lata toto i nikt palcem nie chce tknąć :smiley: