Smród spalenizny

Czy znacie takie kraje na świecie, gdzie najpierw palono książki, a potem ludzi w piecach?

Podobno palenie książek w Polsce jest dozwolone:

Czy możemy już publicznie palić biblię?

6 polubień

Harry Potter jest przynajmniej bardziej realistyczną „powieścią” :grin:

5 polubień

Może to tylko jeden taki “nawiedzony”? Wiadomo, ze nikomu się to nie podoba, tym bardziej, że świat będzie z nas kpił. Mnie niepokoi w tym coś innego. To, że ksiądz wciągnął w to dzieci, którymi przecież są ministranci. Jeżeli komuś tak młodziutkiemu zaszczepia się takie a nie inne poglądy to mogą one w późniejszym wieku tych dzieci być wcale niefajne. One za kilka lub kilkanaście lat mogą zrobić “powtórkę z rozrywki” i wciągnąć w to następne dzieciaki.

7 polubień

Tak, dzisiejszych ludzi też ktoś wychował. Jesteśmy społeczeństwem niezbyt wyedukowanym, ciągle z zabobonnym podejściem do świata.
Co więcej mamy takich rządzących, jakie jest społeczeństwo, bo oni się z niego wywodzą.

2 polubienia

@Szczery_do_BULU a chcesz czyjeś uczucia do książki obrazić?

Moim zdaniem to dyskryminacją bo uczuc do biblii nie można ranić, a kto dba o moje ateistyczne uczucia do świeckich książek? Nawet prawo ich nie chroni.

1 polubienie

Ze sie tak wyraze KU…A!!!

Nie możemy. Nie jesteśmy; oni.

Czyli mogę dziś zrobić ognisko na działce i spalić biblie, katechizmy, skarbczyki?
Śledczy zapewne w tej sprawie dostali cynk od Ziobry. Przyzwolenie na walke z kulturą stojącą w opozycji względem religii katolickiej. Jeszcze ktoś zacznie myśleć.

Nie wiem co mu strzeliło do głowy, ale z nagonką na Pottera już się spotkałam, nie tylko w Polsce. Szczyt głupoty i niezrozumienia.

To nie tylko u nas palą książki (obecnie). Dość głośna była, ze dwa lata temu, historia palenia książek w Szwecji. Radni jakiejś szwedzkiej gminy stwierdzili, że należy spalić książki Astrid Lindgren, bo są niepoprawne politycznie. Murzyna nazywała Murzynem, czy coś podobnego. I palili książki biblioteczne, coby nie skazić młodego pokolenia szwedów.

3 polubienia

Co to są skarbczyki?
Ja miałam, jako dzieciak, Skarbczyk z prostymi nutkami na pianino :slight_smile:

U mnie tak ksiądz dawniej mówił na książeczki do kościoła z modlitwami.

Acha, czyli analogicznie, coś dla dzieci z danej dziedziny. Dzięki :slight_smile:

Heh, znam. Ale to i tak manipulacja. Znasz jakieś kraje, gdzie najpierw palono książki a potem nie palono ludzi w piecach? Zastanów się dobrze… :wink:

1 polubienie

Z tego wynika, że śledztwo zostało umorzone, “pięknie”, tym samym dają innym przyzwolenie do takich działań.

1 polubienie

znam, chocby Hiszpania i wiele innych krajow kiedy Inkwizycja miala duzo do powiedzenia.
ale to stary zwyczaj, choc w starozytnym Egipcie prawdopodobnie papirus szanowano i szedl do recyklingu a trwalsze napisy po prostu skuwano. co do palenia ludzi? tam wystarczylo nie wyposazuc na droge w zaswiaty w postaci zabalsamowania ciala.
ale zniszczenie np. Biblioteki Aleksandryjskiej juz z ofiarami w ludziach sie wiazalo. i to duzymi stratami w postaci myslacych przedstawicieli Homo (podobno Sapiens)

1 polubienie

Uczę się od najlepszych senatorów partii rządzącej.

A nie wolałbyś się uczyć po prostu od najlepszych, zamiast ograniczać się do obecnych władz?

No przecież w propagandzie są najlepsi. Nawet Goebbelsa przyćmiewają :smiley: Ja tylko raczkuję :smiley:

Dobry dowcip nie jest zły. A tu proszę, mam dwa naraz… :wink:

1 polubienie

A wiesz kto wprowadzil Pottera na polski rynek?
Moj były szef i sponsor,pastor Robert Gamble[z TYCH Gambli].Wówczas szef wydawnictwa"Media Rodzina Of Poland" [tak brzmiała chyba pełna nazwa]
A o tych szwedzkich debilach juz rozmawialismy :grinning:

3 polubienia