"Splunięcie Putinowi w twarz". Żołnierze pozywają dowódcę

Milego pobytu.
Karmią tam dobrze, a i ogladac jest co. Oficjalnym, drugim po hiszpanskim jezykiem jest katalonski, ale zatrzesienie Niemcow.
To moze bedzie pomocne jesli chodzi o biezaca kulture?
Niestety chyba bedziesz musial skorzystac z google, bo nie widzę, zeby angielski przewidzieli :wink:

2 polubienia

Akurat o wieku…No w kazdym razie jest mi do niego coraz bliżej :thinking:

Franek to inny kontynent i mentalność.
Podszyta nieufnoscia do Zachodu rozumianego w sensie chrzescijanskiego kregu kulturowego. (Europa, Ameryka Polnocna i pewnie tez Australia). A czym skorupka za mlodu…
Wydaje się, ze obecny papiez lepiej rozumie krzywde kobiet w swoich stronach niz zawilosci historii kosciola, ktorym kieruje.
Nie to, żebym sie czepiala jego IQ, bo nie mam zludzen - na to stanowisko juz dawno glupich nie wybierają, ale do najlepszych mu daleko. :wink:

1 polubienie

Tak…Niemniej trudno mi to brać “za dobre” w obliczu zbrodni.

1 polubienie

Ja sobie poradze.Córka uczy sie hiszpańskiego…Zresztą w tej strefie będziemy juz po raz siódmy :slightly_smiling_face:
Niemcy są ok.Gorzej z Angolami spuszczonymi z łancucha…Ale i tak,nie o nacje chodzi a jesli już,o wiek.

1 polubienie

Hahaha… Każdy kiedyś był gówniarzem :joy:

2 polubienia

Pewnie…
Ale…A zresztą…To osobny temat.I wiele nerwów kosztuje :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Oszczędzaj nerwy. One są w cenie :joy:

2 polubienia

Ja juz pisałam - na poczatku pontyfikatu wyciągali mu milczenie w sprawach zbrodni junty Videli. Wręcz twierdzono, ze sprzyjał tej dyktaturze.
Ale biorąc pod uwagę sytuację Argentyny w tamtym czasie?
Wydaje się, że jak zwykle wylano dziecko z kąpielą dając władzę wojskowemu psychopacie.
Więc postępowanie.Bergoliego zaskakujące nie jest, ale od papieża można chyba wymagać więcej niż od biskupa Buenos Aires?

Joko ma rację. Zwłaszcza, że teraz nawet młodzież uczona jest lenistwa i żre leki na potęgę. Człowiek wymyślił tyle wynalazków szatana, że strach sie leczyć :face_with_raised_eyebrow: Ale na pociechę jest jeden 78letni polityk do wzięcia (jakby ktoś szukał) …,i jak się reklamuje. Tylko była żona skomentowała, że niektórzy znajomi zastanawiają się jak ona wytrzymała 25lat zanim się z nim rozwiodła.

Nie jest?A wielce miłujące blizniego inwazje islamską to niby co ?
To jest dopiero warte “pochylenia”.
Jakieś róznice?Jakaś inna ofiara krwi?Lepsi,gorsi?
Sam nie wiem jakie pytanie zadalbym mu najpierw ale z pewnością potrzebowałby security :rage:

3 polubienia

Baleary się za pijanstwo wziely.
Niektorzy rozczarowani

A sprzedaz detaliczna konczy się o 22. Pewnie do 7 jak u mnie.
Ale w lokalach się napijesz :wink: dopoki otwarte.
Restrykcje maseczkowe obowiązują w komunikacji zbiorowej, taxi (wskazane) i sektorze sanitarnym cosm nadzieje nie będzie Was dotyczyć.
W pozostałych miejscach to na zdrowy rozsądek. Lepiej się wczesniej zaopatrzyc (homorowane są też szmaciane wielorazowe, więc paniki nie ma)
Milych wakacji :wink:

1 polubienie

Krok w dobrą stronę

1 polubienie

Szanuj nerwy
Ekumenizm jak wymuszony odgornie się nie sprawdza.
A ten oddolny zwykle kruchy.

2 polubienia

Franek zachował sie w Kanadzie.Ale wątpię czy w indiańskiej duszy wymazał poczucie krzywdy…
I raz jeszcze…Nie przekonuje mnie ze ktoś"nie wiedział".Prędzej szkopy mogły nie wiedziec o obozach bo wtedy nie było niczego poza radiem.I to tylko tu i ówdzie.
Dzisiaj to tłumaczenie dla mnie nie istnieje.
Nic co wymuszone,nie jest do końca uczciwe.

1 polubienie

Dzieci w tamtych czasach byly przedmiotami. A jeszcze indiańskie czy inuickie? Nieochrzczone zwierzątka?
Krzywda się stała. Ale trzeba pamiętać, ze żaden kościół czy organizacja nie działają w próżni.
Zawsze maja wsparcie sfer rzadowych. (chyba, ze to panstwo gdzie nie ma podzialu na sacrum i profanum jak kraje islamskie gdzie konstytucją jest Koran a prawem szariat)
A Franciszek? Ze strefy kulturowej gdzie wynaradawianie moze nie do konca, ale nawracanie bylo systemowe. To ze się nie do konca udalo to raczej zasługa przyrody i orografii - nawiedzeni nawracacze na jedyna sluszna wiarę, nawet po włączeniu trybu “fanatyzm” trudów podróży czesto nie wytrzymywali. Religia czesto docierała w inny sposób - ochrzczony Indianin byl zaliczany do gatunku ludzkiego. A Indianka zwlaszcza z “wyzszych sfer” byla swietnym materialem na żonę. Co zreszta uznal Paweł III w 1537 uznajac tubylcow za istoty racjonalne i zdolne do przyjecia chrztu.
Tak więc było to opłacalne dla obu stron.

1 polubienie

Wszelkie "nie wiem,nie wiedziałem"dałoby sie dawniej usprawiedliwić tylko jednym i to tylko w Ameryce.Europejczyk z uporem maniaka zawsze to ignoruje.
Mianowicie fakt ze Europa w porównaniu z Ameryką to zapyziała gmina.
Tam odległości,szlaki lub ich calkowity brak,zmienialy wszystko.
Stopień dezinformacji np. na temat Little Big Horn,jeszcze do niedawna wykluczał rzeczowe dyskusje a owa dezinformacja pokutuje u nich do dzisiaj.
Ale oczywiście to tylko tłumaczenie"na siłe"i dzisiaj juz calkiem nieaktualne.

1 polubienie

Pozornie, dla fiutina taki pozew, to odplunięcie, To, niby sprawa bez znaczenia. Ale kropla drąży skałę, a najmocniejszy most ma słaby punkt. Po prostu, nawet w Rosji minęły czasy, że za Stalinu i rodinu. Młodzi ludzie nie chcą umierać. Dlatego do kacapskich wojsk będących w Ukrainie rekrutuje się ludzi z prowincji. Fiutin, na razie mocno wystrzega się posyłania tam Rosjan z centrum kraju i wielkich miast.

2 polubienia