"Splunięcie Putinowi w twarz". Żołnierze pozywają dowódcę

O tym w ogóle nie wiedziałam, a wydaje mi się dosyć ciekawe, bo wskazuje na to, że jednak nie wszyscy Rosjanie tak gorąco ufają Putinowi. A może tu nie chodzi o nieufność tylko o nie narażanie swojego tyłka w walce? Trudno wyczuć.

4 polubienia

Nic nie jest monolitem.
Czy instynkt samozachowawczy? Trudno powiedzieć, ale porównując szanse przeżycia nawet w gułagu a będąc rodzajem policji wojskowej na okupwanym terenie, gdzie o partyzanckie zachowania nietrudno czy walczyć na froncie?
W dobie telefonów przekazu informacji całkowicie nie zatrzymasz a ludzie, nawet homo sovieticus do końca myślenia nie wyłączają.
Ciekawa jestem prawdziwego źródła tej informacji, bo korzystna dla Putina faktycznie nie jest.

1 polubienie

Nieliczni odważni którzy za odwagę zapłacą zaginięciem

3 polubienia

Pewnie masz rację, ale pożytek z tego jakiś jest. Ludzie widzą, że Putin nie jest taki wszechwładny i że na niego też można czasem splunąć i to nawet oficjalnie. :smiley:

1 polubienie

Było juz kilka doniesień o “masowej” emigracji ludzi wykształconych…Krzepiące ale ja w to do końca nie wierzę.

3 polubienia

Też nie wiem co o tym myśleć. Jeśli to jest prawdziwe, to pewnie kiedyś będzie dalszy ciąg tej aferki.

1 polubienie

Rozmaite mogą być przyczyny.W każdym razie Cypr i Turcję wykreśliłem z tegorocznych planów wakacyjnych…

4 polubienia

Dzisiaj czytałam, że Rosja cierpi dotkliwie z powodu braku informatyków, bo im uciekli na zachód. I że chyba zatrudnią w biznesach więźniów, którzy są informatykami. Do pracy zdalnej oczywiście.

3 polubienia

To nawet do nich podobne.Swój do swego ciągnie…

2 polubienia

Mają ponoć 90tys. wakatów informatycznych, a mniej więcej tyle samo informatyków “siedzi”. Też nie wiem czy to nie blef, bo info z Interii. Ale jak na razie prawie wszystkie info. z Interii są ok.

2 polubienia

I tak bedzie to mocno ograniczona turystyka, o ile Turcja i ruble weźmie to unijna czesc Cypru chcialaby zjesc cukierka i mieć cukierka. Wizy bezplatne, ale dotrzec trzeba okrężną droga. Najtaniej lot przez Serbię, ok. 900 euro.
Jak je masz, bo banki rosyjskie odciete od systemów platnosci najpopularniejszymi kartami i SWIFT.

1 polubienie

Nie mam pojecia jak sie dzisiaj odnosić do info.W dobie wojennej wszystko wydaje mi sie podejrzane…Ale może przesadzam…

3 polubienia

Wiem tylko tyle ze Turcja ich wpuści a Cypr bez nich by zdechł…I tak juz zdecydowałem i lecimy na Majorkę :smiling_face:

2 polubienia

Mam nadzieję, że nie zdążymy nauczyć się tego, w które informacje wierzyć, bo nie zdążymy, bo wojna zaraz się skończy. Oby tak się stało.

1 polubienie

Nie potrafie jeszcze oceniać tego zimnowojennego obłedu.Wydawalo mi sie zawsze ze pokój zbudowany jest na dobrobycie.Nawet najbiedniejsza Albania to rozumie.
A jednak w Europie mamy sowietów.Najgorsza gangrena w historii ludzkości która nigdy niczego sie nie uczy a jej nienawiść wymyka sie znanemu słownictwu.
Mimo iz zawsze o tym mówiłem głośno,i tak pluje sobie w pysk za swą naiwność :face_with_raised_eyebrow:
Totalitaryzm nalezy zdeptac jak robactwo.Inaczej sie odrodzi.
Dlaczego Franek tego nie rozumie choć tajemnice fatimskie są juz znane na wskroś?
Co za obluda i CZYM podszyta za tym stoi?

5 polubień

Nie rozumie? On tu blisko nie mieszkał, nie wie, jak to jest, jesteśmy dla niego pewnego rodzaju egzotyką. No i nie ma się co oszukiwać - wiek też robi swoje, a on młodzikiem już nie jest. Chciał dobrze a wyszło jak wyszło.

3 polubienia

Ale on nie jest tam sam.
Trzeba sporego wysiłku aby nie chcieć dzisiaj znać prawdy.
Ja moge nie znać…Ale głowa państwa?

4 polubienia

Ktoś kiedyś napisał, że powinien już pomyśleć o emeryturze. Ale dwóch emerytowanych papieży? Będziesz w jego wieku, to zrozumiesz, jak to jest: kolanko Cię kręci, w krzyżu łupie , jeszcze coś tam i weź tu i myśl jasno i rozsądnie… Nie zawsze się uda.

A zobaczcie żona Stinga przyjechała, pochwaliła Polskę iczy coś zrobiła? Czy tylko lans?

1 polubienie

A weź i wszystko wiedz :smiley:
Nie da się :face_with_hand_over_mouth:

1 polubienie