Spodziewaliście się, że kapitalistyczno-wiadomonacyjna Europejska Agencja

Leków, zakaże stosowania szczepionek, opracowanych na wcześniejszego, nie zmutowanego koronawirusa SARS-CoV-2 przez firmy PFIZER i BIONTECH?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

To była formalność. Musieli zatwierdzić.
Chętnych do szczepień jest bardzo mało.

2 polubienia

te mutacje ponoc wplywi na skutecznosc szczepionki nie maja.
a zalezy gdzie jest malo chetnych? u mnie juz sa listy kolejkowe, ja sie lapie w drugiej turze, czyli chyba dopiero po karnawale.

Jane w sobie zaszczepiłem pesymizm.

1 polubienie

Mnie nawet płaciliby miliony, to i tak bym się nie zaszczepił przeciw zmyślonej COVID-19, bo zdrowie ma się jedno…

pesymistycznie to ja na to patrze juz od dawna - zaraza w koncu minie - ale kryzys nia spowodowany dlugo nie.
i to nie tylko gospodarczy, polityczny tez.

1 polubienie

harmonik, napiszę tak. Ty cokolwiek byś nie zrobił, zaszczepił się czy nie zaszczepił, na czarne powiedział że białe a na białe że czarne nikogo po tym, co nam tu zaprezentowałeś nie zdziwi…

3 polubienia

3 polubienia

Siedząc i pierdząc w stołek przed komputerem… bardzo trudno się zarazić, więc nawet Ci się nie dziwię. Ja każdego dnia mam kontakt z setką osób, z których każda ma kontakt z innymi… więc ja bym się zaszczepił nawet dziś… nawet szacując ryzyko.

3 polubienia

I nie bał byś się? Słyszałem że ludzie bardziej się boją tych szczepionek niż samego covida. Ale czy to dziwne? W sumie mniej wiadomo o szczepionkach… W mediach codziennie słyszy się ze jakiś medialny człowiek ma wirusa i nic mu nie jest poza kaszlem, brakiem węchu i gorączka góra…ma dobry humor uśmiech na twarzy i robi zdalna relacje z kwarantanny.
Także nie dziwię sie ogólnym sondażom.

To może jeszcze chciałbyś się ze mną na mój wiek 73 lat zamienić i nie szczepić się na debilną, zmyśloną pandemię, choć ja bym się na Twój nie zamienił?

Optymista, nic nie wiadomo o skutkach przechorowania covida. A szczepionka z zlozenia gorsza od samej choroby nie bywa.
Ta jest otrzymywana technologia znana, choc nigdy nie stosowano jej na taka skale. O mutacje to sie nie martwie, bo jak na razie dotycza one przenoszenia się. Niestety szybszego i tudniejszego do opanowania.
Szczepionki poki co dzialac beda.
Co prawda klopot z lekami - ale ten problem dotyczy wzystkich chorob wirusowych - te znane takie jak interferon plus rybowirymy nawet polaczone ze wspomaganiem ziolowym nie daje szans wiekszych niz polowa wyleczen, choc w wielu przypadkach opoznia namnazanie drobnoustroju.
Zadnej infekcji nie mozna ignorowac.

2 polubienia

Znam osoby które nie miały czasu sobie popajacować przed kamerą… bo bardzo ciężko przeszły covida. Mają powikłania neurologiczne, gubią wątki i nie rozumieją co się do nich mówi. Znałem też osoby które umarły na tego wirusa… więc choć miałbym delikatne obawy, to to co ewentualnie może mi grozić przy szczepionce to mały pikuś.
Poza tym chcę podróżować, tańczyć i grać… a innych opcji póki co nie widać.

3 polubienia