Spór w prokuraturze

Kolejna zawiła sprawa. Ogarniacie to jeszcze?
Wiedziałem że nowy rząd będzie miał ciężko z prezydentem ale nie wiedziałem że aż tak.
Bodnar faktycznie złamał prawo?

2 polubienia

Tak.
Ogarniam
Dzierzynski Feliks

Dlugo by tlumaczyc prawo inkwizycji, ktora w stosunku do tego co PiS mial na mysli?
Jest postepem w mysleniu

2 polubienia

Prokurator Barski został powolany wadliwie przez Ziobre 2 lata temu. W swietle prawa, w ogóle nie pelnil tej funkcji. Wiec nikt go nie odwołał, tylko stwierdził nieważność powołania.

3 polubienia

zaraz się okaże, że jednak wszystkie jego decyzje są ważne

1 polubienie

I teraz ruszy lawina…Wszystko przy czym maczał palce jest nieważne, a więc mamy gigantyczny chaos.

1 polubienie

Masakra…

Tak .
Jest maly drobiazg
Nazywa sie dobra wiara.

Nieprawda, Bodnar to tłumaczył. To tak, jakby instruktor nauki jazdy, który wyszkolił kilkudziesięciu kierowców został odwołany bo okazałoby sie, że nie ma ważnych uprawnień – mimo to osoby przeszkolone nie mogą za to odpowiadać i zachowują swoje nabyte umiejętności i uprawnienia.

2 polubienia

Nie do konca tak w prawodawstwie jest.
Problemem tu jest spadek po komunie, czyli na jakie reguly gry sie umawiamy.
Zasadniczo i to nawet hiszpanska inkwizycja potwierdzala - zwyczajowe, broniace slabszego. Tez doprowadza do paradoksów. Ale działa.
To co mamy? To zawlaszczenie i kpina.
Prokurator, sędzia to sa stanowiska zaufania spolecznego, nie dziedziczne stolki. Oczywiscie dobrze jest, jak takowy/takowa jakim “paragrafem” sie podeprze.
Ale odrobina myslenia nikomu nie zaszkodzila.
W przypadku parki papuzek? Najpierw rozdzieli? Potem?
Pegasus zostanie utajniony. Paru hakerow skonczy jak Breivik, tyle, ze Polska to nie Norwegia.

2 polubienia

Podałeś ciekawy przykład, kilka lat temu była taka sprawa z instruktorem. Mieli ludziom zabrać prawa jazdy. Czy finalnie tak się stało nie wiem, wtedy nie słyszałem, a teraz na szybko wpisanie w przeglądarkę nie dało odpowiedzi. :grinning:

Natomiast co do prokuratora krajowego ( nie generalnego, bo tym obecnie jest Bodnar) Dariusza Barskiego?
Sprawa czysto administracycjna i polityczna.
Ponieważ jest to zwierzchnik wszystkich prokuratorow to nie byloby sprawy z tego okresu, ktorej nie dalo by się podważyć.
A raczej na takie rozwiązanie nie pójdą.