Sportowcy na IO

MKOl dopuścił uczestnictwo rosyjskich i białoruskich sportowców do olimpiady w Paryżu2024.
W jaki sposób absencja sportowców innych państw ma wywołać kiszenie we własnym sosie Rosjan i Białorusinów?

Nie jesteś w stanie tego zrozumieć …

1 polubienie

Zawsze byłem przekonany, że jestem na Pytamy.

.pytam więc.

To sobie pytaj, może ktoś odpowie …

1 polubienie

Wiem, że biznes. Ale gdzie w tym wszystkim jest człowiek? Na temat bojkotu swoje zdanie mam, ciekawa byłam co napiszą byli sportowcy, bo przecież są też tutaj tacy. Sama się zastanawiałam, czy potrafiłabym rywalizować z reprezentantami zwyrodnialców, czy i jak zniosłabym jakąkolwiek próbę kontaktu rosjanina mając w tyle głowy to, co robią jego rodacy.

1 polubienie

@benasek , @ZiraaeL
Obaj macie i nie macie racji.
Bojkot zawsze będzie zignorowany przez czesc krajow majacych wojne za sprawę odlegla lub ich niedotyczącą.
Tak, że Rosja i Białoruś same nie będą. Medale olimpijskie sa dla wielu bardzo silnym magnesem
Co wychodzi z bojkotów to już pokazaly Moskwa i Los Angeles?
Tu jesli kogos bojkotowac to cwaniaczkow z MKOl i ONZ. Odklejonych od rzeczywistosci i przyklejonych do stołeczkow.
Ja sobie nie przypominam czy te organizacje ostatnimi czasy to do czegoś się przydały?
Pewnie skończy się hipokryzją typu “neutralna flaga” a pseudopaszporty bezpaństwowców ONZ kiedys rozsylal za darmo (jak jest teraz to nie wiem)

Dasz mi pewność, że rosyjscy sportowcy nie będą pajacować?

Jak dasz, to Ci przyznam rację

Tylko nie pisz, że to nic nie znaczy …

3 polubienia

Sami nie wywołali, ale też nie protestowali, a wielu z nich wręcz ja popiera.

Pobożne życzenie. Przykładem tego respektu niech będzie choćby kandydatka na miss, czy białoruska tenisistka (nazwiska nie pamiętam), grała z Ukrainką.

1 polubienie

W pytaniu jest, że MKOL dopuscił rosyjskich sportowców do udziału w olimpiadzie, a Ty stawiasz na niedopuszczenie ich do igrzysk.

Rozpatrujemy, jakie są plusy i minusy absencji na IO sportowców innych państw.

Może i niektórych szkoda, ale mordowanych ludzi, bombardowanych miast, wsi jakoś mi bardziej szkoda. Po za tym nie wszyscy ruscy sportowcy zasługują na to by im współczuć, bo sami tego uczucia nie znają :frowning:

3 polubienia

dlaczego? wszystko zależy od wielkości bojkotu.

Sa rozni Rosjanie.
Mąż znajomej (przyjal jej nazwisko, zeby dzieciom zycia nie utrudniac, ma polskie obywatelstwo) dopiero dwa tygodnie temu wyrwal się z Rosji - wojna zastala go podczas wizyty rodzinnej.
Ale są też i zwyrodnialcy z wypranym mozgiem - skutecznosc ponad 100 lat indoktrynacji swoje zrobiła.
Troche ruskich na emigracji poznalam - to bywa stan umyslu, rzadko wychodzacy poza schemat pan - niewolnik.
Z przewagą mentalnosci niewolnika.
Sportowcy, nie tylko u ruskich, byli lub sa pieszczochami systemu - ci co przetrwali, bo duza czesc ten system przemieli i wypluje - więc będą za tym z czego żyją.
Omijać…

1 polubienie

OK. Bojkot totalny i na olimpiadzie są tylko Rosjanie i Białorusini.

.co to zmienia na świecie?

Chyba tylko statystyki medalowe igrzysk olimpijskich.

1 polubienie

Absolutnie takiej pewnosci nie ma i nie dotyczy to tylko ruskich - cos tam mi sie obilo o uszy w kwestii Djokovica seniora, a pewnie takich jest wiecej? Niekoniecznie harmonijnych.

1 polubienie

Przeciez o tym piszę - swiat jest pelen łamistrajków…

2 polubienia

Olimpiada przejdzie do historii i może czegoś nauczy. Tolerancja (wszystkiego) ma swoje granice.
Choć wiem, że zostawieni tylko ruskich i bialoruskich jest nierealne, wiele państw wyśle sportowców. Ciekawa jestem ILE i JAKIE wyślą, no i co zrobią nasi. Myślę, że raczej nie pojadą.

1 polubienie

Do olimpiady jeszcze rok.

liczysz, że ludzie, decydenci coś zrozumieją, że zmienią zdanie?

1 polubienie