Sprzedaż produktów na OLX i temu podobnych.

Chciałabym sprzedać kilka rzeczy na OLX czy temu podobnej stronie… Jednak preferowałabym odbiór osobisty…
Jak wygląda sprzedawanie za pomocą takiego serwisu?
Czy muszę płacić jakiś procent od sprzedaży? Jeśli tak to ile on wynosi? A jak wygląda ewentualna wysyłka produktu?
Skąd miałabym wziąć folie i kartony itp?
Czy mogę dostać coś takiego na poczcie?
Chce sprzedać moją gitarę elektryczną której już nie będę używać która jest średniej półki instrumentem (Ibanez S570) i obawiam się że nie znalazłabym chętnego w okolicy…

1 polubienie

Na Olx możesz bezpłatnie wystawić ogłoszenie, lub za jakąś opłata ustawić je jako wyróżnione - wtedy będzie jako pierwsze w danej kategorii, zaznaczone na żółto przez wybraną ilość dni.

2 polubienia

Opakowania na poczcie dostaniesz.
Żadnych procentów. To nie allegro.
Wysyłasz tak jak sie umówisz z adresatem.

Jeśli chcesz odbiór osobisty to po prostu zaznaczasz to w treści ogłoszenia że tak se życzysz.

2 polubienia

wolny rynek
ja bym doradzala jednak za zaliczeniem pocztowym - jakies wadium przewidywanej transakcji i reszta umowa cywilnoprawna najlepiej nie przewidujaca gwarancji
rekojmia jest przewidziana zawsze i wszedzie
a co do opakowan? @TwoEyesTwoColors? opakowanie instumentu muzycznego wymaga umiejetnosci - nie wiem czy nie lepiej poszukac producenta czy posrednika od opakowan w necie, bo nie kazdemu sie bedzie chcialo jechac odebrac osobiscie
lub zdac sie na posrednika od przewozow - sa rozne rodzaje folii babelkowych. a zawsze w ogloszeniu mozesz dac haslo - przewoz i odbior na koszt kupujacego.
co do gotowcow pocztowych? nie zawsze sie sprawdzaja

Generalnie olx jest darmowy, ale niektóre (nieliczne) ogłoszenia sa platne, są limity liczby ogłoszeń w niktórych katergoriach.

Jeśli mieszkasz w miarę dużym skupisku ludzi, to odbiór osobisty jest dość częsty. Jeśli w małej mieścinie,lub na wsi, to raczej tylko wysyłka. Bo mocno ogranicza sprzedaż, bo wysyłka zawyża koszt kupowanego przedmiotu.
Serwis jest bezpłatny, ale tylko do 50 przedmiotów i TYLKO dla osób prywatnych. Jeśli zamieszczasz coś, co OLX uzna za działalność dochodową, to każą Ci zapłacić, inaczej przedmiot jest z tablicy usuwany.
Kartony, koperty bąbelkowe dostaniesz na poczcie,. Ja używam takich z odzysku.

1 polubienie

Z tego co wiem, na OLX to jest bezplatne. Opakowania kupisz na poczcie (co wlaczasz w koszty wysylki).