Strach się bac?

O co chodzi w tym newsie?

O tępienie konkurencji czy wskazanie, że pewne nacje należałoby deportować w ramach profilaktyki?
Fakt, ze taki Uber czy Bolt powinien miec w takim przypadku co najmniej zawieszoną dzialalnosc do czasu ustalenia przyczyn takiej a nie innej polityki kadrowej (bez taryfy ulgowej i wrzasku o rasizmie - jesli to prawda, to jednak zestawienie sprawców wskazuje na kraje, gdzie kobieta ma status podczlowieka), a sprawcy? Bez taryfy ulgowej w trybie przyspieszonym.
Moze by Ziobro zamiast politykować wziął się za robotę?
Dochodzenia i sprawy sądowe ciągną się latami …

Trochę dziwna sprawa. Przecież taki kierowca jest potem łatwy do identyfikacji - firma obsługująca przewozy ma przecież jego dane a ofiara ma dowód w postaci danych z aplikacji którego taksówkarza zamówiła.

3 polubienia

Nie każda ofiara zgłasza tego typu przestępstwo. To nadal są trudne sprawy, bo nadal jeszcze na ofiarę spogląda się podejrzliwie, jakby to ona była winna popełnienia przestępstwa. A kierowca? Właśnie na to milczenie pasażerki liczy.

3 polubienia

Na co liczy Gruzin czy wyznawca islamu? Oni sa wychowani, ze kobieta to poczlowiek i pewnie w glowie im sie nie miesci, że może zaprotestować.
A jeszcze za to co mu sie nalezalo byc ukaranym?
A @joko, niestety obwinianie ofiary w takich przypadkach jest na porzadku dziennym i do tego nie trzeba przyjezdnych.

2 polubienia

Dlatego piszę o odpowiedzialnosci uslugodawcy - operatora aplikacji. To nie autostop z lat 60. a biznes.

1 polubienie

Sprawa, naprawdę dziwna, jak mówi @Bingola

A może trzecia korpo chce wejść na rynek…? I zapewni nie gwałcenie… :shushing_face: :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Cabify?
U mnie idą rowno z uberem.
Ale ja i tak z tradycyjnych taksówek korzystam, z niewielkimi wyjatkami ceny podobne. (Dotyczy Hiszpanii)

2 polubienia

Pojęcia nie mam. Tak tylko wymyśliło mnie się… :grinning:

2 polubienia

A o co ma chodzić?
Im dzikszy przybysz tym mniej wie o obiegu informacji nawet w kraju takim jak nasz.Przeciez identyczne historie działy sie we Włoszech a i pare razy w UK.Sądząc po tym co kiedyś widziałem na yt,celuje w czymś takim Francja…
Ile jeszcze np. Niemek ma być zgwałconych w centrum miasta,nie tylko w sylwestra aby zacząc tę dzicz traktować jak wroga porządku publicznego?Polki we Włoszech mogłyby dopisać swoją historie.
Moja tutejsza sprzątaczka,także.

2 polubienia

Dziwne. Przesiada się do tyłu i gwałci? I potem dalej se jeździ z innymi ludźmi? Przecież takie cuś łatwo namierzyć.

1 polubienie

Wlasnie mnie zastanawia, przeciez te aplikacje muszą mieć kontrolę mad przebiegiem usługi.
Chyba, że jak wiele rzeczy - dodtawca kontaktuje dwie osoby i uwa ręce? I jak w ogóle wygląda rekrutacja kierowców? Przyjmują kazdego z ulicy, a jeżdżą na GPS?
Ale jak jest nawigator to kontrola też.
@Devil na takim pustkowiu to chyba jednak lepiej być zgwalconym niż trupem?
Ze jeździł dalej? W jego mniemaniu nic się nie stało, a niestety w pisolsndii kobiety - ogiary nie dość, że są w szoku to boją się stygmatyzacji, a czas pracuje na korzyść sprawcy.