Świat byłby lepszy, bardziej uporządkowany, czy gorszy, gdyby

przygłupowy hazardzista, Hitler, nie napadł na ZSRR, tylko postawił na ścisłą współpracę z ZSRR Stalina?

Oczywiście mordowanie i prześladowanie Żydów byłoby niedopuszczalne.

  • Gorszy
  • Lepszy
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

Na pewno nie byłoby takiego zbrodniczego bandytyzmu, jak teraz z tą oszukańczą COVID-19.

Zdajesz sobie sprawę że gdyby nie napadł to Polska ani ty byś zapewne nie istniał albo byś był co najwyżej niewolnikiem niemieckich panów rasy aryjskiej Do tego gdyby nie napadł to Stalin zrobiłby to samo co planował Hitler tylko wcześniej i zaczął “wyzwalanie” zaprowadzając socjalizm w Europie Ty pewnie byś się cieszył ale ja jestem zadowolony z takiego obrotu historii

3 polubienia

W skład ZSRR wchodziło mnóstwo narodów, które Stalin na pewno nie zamieniałby w niewolników. Hitler też był socjalistą. więc mogliby się dogadać. Nie zależało by mi, aby Polska istniała, bo widać, jakie to hołociarskie państwo. Zresztą nie było go przez 123 lata, i świat się nie zawalił, a Polacy nie byli gorzej traktowani, niż Rosjanie czy Niemcy. Myślisz, że Polskie państwo poistnieje jeszcze 100 lat? Nie dałbym za to 1 zł.

Jak byś miał jakiekolwiek pojecie o historii to wiedziałbyś że głównym celem Hitlera poza usunięciem Żydów w Europie było zniszczenie komunizmu i bolszewizmu o czym pisał już w Mein Kampf i co było głównym celem jego polityki jako kanclerza a potem Fuhrera że nie wspomnę o zdobywaniu przestrzeni życiowej oraz Planie Wschód i jego wypowiedzi o wielkiej Rzeszy aż po Ural Więc bardzo wątpliwe by się dogadali Poza tym co z Ciebie za Polak skoro plujesz na swój kraj i naród nazywasz go hołciarskim A ofiary ludobójstw dwóch reżimów nazywasz nie gorszym traktowaniem

2 polubienia

Właśnie o to mi chodzi, że Hitler był przygłupem ze swymi celami polityki zagranicznej. Polska nie pokazuje, aby zasługiwała na własne państwo, bo to które mamy, zgrabne, to dar Stalina, ZSRR i krwawego znoju Armii Czerwonej, a Polacy szczekają i plują oraz prowadzą aktywnie wrogą politykę wobec Rosji.

Skoro nie zasługiwaliśmy na własne państwo to dlaczego towarzysz Stalin w swej dobroci nam je ofiarował? Jak by nie doprowadził do rozbioru to by nie musiał ofiarowywać nam nowego proste… plują bo doprowadziła do wymordowania wielu naszych rodaków,zniszczenia budynków,doprowadziła pośrednio do wojny a na koniec nas zniewoliła na 50 lat i pół Europy i nie dar Stalin tylko efekt porozumienia na konfederacjach Wielkiej Trójki

2 polubienia

harmonijny przestan zatruwac otoczenie
zjedz owocka

1 polubienie

Nie masz ani deko racji. Polscy oficerowie byli w ogromnej większości antyradzieccy, prawicowi, nacjonalistyczni i tacy byli groźni na przyszłość dla ZSRR. Z każdym z tych oficerów specsłużby radzeckie przeprowadzały rozmowy, sondując, czy zgodzą się wstąpić do Armii Czerwonej, ale tylko kilku się zgodziło, więc wydali na siebie wyrok…

Czyli to oni są winni temu że zostali wymordowani? Może jeszcze powiesz że sami o to prosili?Groźni co najwyżej dla planów sowietyzacji Polski i przeszkodę I widzę też że nie słyszałeś o takim pojęciu jak patriotyzm i lojalność Swoją drogą to jestem ciekaw skąd wynikała ta ich antyradzieckość może z tego że na nas napadli i to dwukrotnie w 1920 i 1939 roku?

4 polubienia

ZSRR to nie było jakieś imperium kolonialne, lecz socjalistyczna wspólnota narodów i obywateli. Bylibyśmy za głupi, aby obalić absolutystyczne rządy caratu. Gdyby nie bolszewicy z Leninem i Stalinem, nie mielibyśmy niepodległej Polski, bo ani z caratem, ani z kapitalistycznymi liberałami, nie mielibyśmy szans ich pokonać i się oderwać. Gdybyśmy mieli przedwojenną Polskę, nigdy nie byłoby w niej spokoju, bo narody za Bugiem walczyłyby z Polską o swoją niepodległość…

Ta jasne…A ja jestem Madonna Na dalszą dyskusję nie mam ochoty bo i tak napiszesz nawet największą głupotę byle tylko twoje było na wierzchu i byle tylko wybronić towarzysza Lenina,Stalina i ZSRR Pokazując jacy to oni byli dobrzy i wspaniali a jaka to Polska była zła,głupia i podła Zresztą wiedziałem od początku że będziesz używał takich sformułowań i “argumentów” ale ciężko mi niekiedy patrzeć na takowe głupoty i to że pluje się na mój naród i kraj a wychwala zbrodniarzy,morderców,ludobójców i okupantów

4 polubienia

Chciałem coś napisać, ale plany zmieniłem.
Idę się odlać.

.czym bardziej sobie ulżę.

Ja to myślę że Rzesza i ZSRR pokonałyby nawet USA.
Atak adolfa na stalina był życiowym błędem tego pierwszego. Razem mogli zmienić świat :wink:

2 polubienia

Jak chcieli współpracować, to potrafili

https://www.youtube.com/watch?v=zjym7SIBGGw

Wczesniej motorem rozbiorow Polski byla caryca Kasia😉

Bardzo się mylisz, bo motorem rozbiorów Polski były cały czas Prusy/Niemcy, a Rosji zależało na przyjaźni z silną, niepodległą Polską, aby miała spokój i bezpieczeństwo na swej zachodniej granicy. Polacy mieli kretyńskie elity szlachecko-katolickie, że nie chcieli tego wykorzystać i mieć super extra mocarstwowe państwo dobrobytu.

@okonek Motorem rozbiorów Rzeczypospolitej były Prusy, a fundamentem polityka Rzeczypospolitej, która, w zasadzie rozpoczęła się od XVII wieku. A pierwszy krok w tym kierunku uczynił ponad pół wieku wcześniej, już w 1525 roku Zygmunt I Stary, czyli Hołd Pruski, czyli jeszcze 7 dekad wcześniej od panowania Zygmunta III Wazy.

@Devil co do paktu Hitlera ze Stalinem, to niezupełnie się zgadzam z Twoim zdaniem.

Wroga sie dobija zeby za długo sie nie meczyl to bylo @birbant

a tego nie zrobiono