Świeckiego państwa ciąg dalszy.... :) :) XD

Województwo świętokrzyskie zastanawia się nad wyrugowaniem tradycyjnych, łysogórskich czarownic jako symbolu regionu. No, bo jakże tak? Taka świątobliwa nazwa a w logo jakieś diabelskie pomioty? Nie po to inkwizycja spaliła na stosie tysiące kobiet, które do spółki z szatanem chciały zawłądnąć bogobojnymi duszyczkami, żeby teraz je wielbić i hołubić!
Nie będzie wiedźma pluła nam w twarz!
obraz
A propos, co na to nasza @witch?

5 polubień

Znałem je. To złe kobiety były.
Teraz pewnie symbolem regionu zostanie Maryja tuląca Lecha Kaczyńskiego.

4 polubienia

Pamiętajmy że ze Starachowic pochodzi święta matka Kaczyńśkiego

4 polubienia

I tu przypomina mi sie zabawne powiedzonko: cofnijmy sie naprzod
Nielogiczne?
Ale do aktualnej polskiej sytuacji moim zdaniem pasuje

5 polubień

Biedule beda musialy migrowac do hiszpanskiej Galicji.
Tam sa kochane i szanowane.

4 polubienia

Skoro sprowadzamy obce “hallowiny”, to nasze świętokrzyskie czarownice też się uchowają, nie dadzą się przepędzić :slight_smile:

4 polubienia

Mam nadzieję!

2 polubienia

@gra
Musieliby tez zlikwidowac spora czesc obrzadkow obecnie katolickich ale pochodzacych od poganskich

4 polubienia

Ciekawe co jeszcze? Wprowadzą nam nową Inkwizycje w Polsce?

3 polubienia

Bliżej im na Brocken, @okonek .

1 polubienie

To juz jest zywcem wziete ze stalinizmu.Wtedy tez mianowano tych od kultury,z jakichs mielizn spolecznych i oni mowili co ma obowiazywać…
A jak ktoś optowal za prawdziwą historią to,jesli mial szczescie,lądował na jakiejś zapadlej wsi,z wyrokiem niebytu…

4 polubienia

Słusznie, precz z tymi wszetecznymi babsztylami.

Nawiasem mówiąc, bardzo mi się podoba ta sylwetka machnięta trzema ruchami pędzla.
Jedynie środek lokomocji, ta miotła transportowa, jakiejś marnej marki jest. Po lekturze Harrego Portera w końcu orientujemy się na rynku mioteł. :crazy_face:

4 polubienia

Trzeba przyznać, że pomysły takie jak ten, przychodzą do główek po dobrym towarze…

Nie, @elsie, PiS to stan umysłu… trwały

3 polubienia

To źle wróży…

Nie od dziś.

1 polubienie

Niestety…

1 polubienie

Zawsze to powtarzam.A dzieje sie tak dlatego ze sieroty po komunie musialy sobie znalezc miejsce na Ziemi.

3 polubienia

Jeszcze niedawno… ci sami ludzie byli zszokowani Talibami strzelającymi do zabytkowych posągów…
Szybko to idzie…

2 polubienia

Byłam na Łysej Górze, znam kilka legend związanych z tym rejonem ale “Kielców” nienawidzę. To mój “wróg” numer JEDEN! I w … nosie mam co ten “pomiot” (województwo)postanowi. Wazeliny mają dużo to może im wszystko przejść.

1 polubienie