Syberia ... Jeden z najbardziej tajemniczych regionów naszej planety ... Co o niej wiecie ciekawego?

Tutaj @benasek mógłby dużo powiedzieć :wink: ?

2 polubienia

Z tego co czytałam, Syberia jest bardzo piękna. I latem i zimą. Tylko nie należy myśleć o niej przez pryzmat zsyłek…

1 polubienie

Bolszewicy bezpowrotnie zniszczyli całe obszary tej wielkiej i pięknej krainy, Pod koniec lat 70 spędziłem 3 letnie miesiące po środku Syberii. Niesamowicie piękna i dzika okolica.
Nieco ponad 250 km na południe od Kurylska w kierunku Krasnojarska.

5 polubień

Syberia jest tak interesująca, że na same tylko tematy miejsca by nie starczyłoby.
Do tych tajemniczych miejsc i obiektów o którym mowa w filmie, miało pojechać o ile pamiętam dwóch Polaków. Nie wybrali się i nie wiem czemu. Za to wiem, czemu rok temu nie wybrałem się na Syberię. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko wypali i Syberię zobaczę.

Tutaj dla zainteresowanych o tym projekcie wyjazdu.

2 polubienia

Bardzo to interesujące!

2 polubienia

Muszę się pod Ciebie podczepić (tylko żebyś nie zauważył…) :grin:

1 polubienie

Myślałem, że byłeś na tej Syberii w końcu :slight_smile:

Najwiecej to pewnie @birbant, bo tam troche pomieszkal.
Ja wiem tylko, ze tam bardzo zimno, choc pieknie.
I w tajdze mozna spotkac tygrysa. A i w 1908 spadlo cos czego do dzis nie zidentyfikowaano, dla uuproszczzenia zwane meteorytem tunguskim. Poza tym Bajkal, jedyne miejsce gdzie wystepuja slodkowodne foki.

4 polubienia

@birbant
Zazdroszcze ci
Ja planowalam wycieczke koleja syberyjska z synem - niestety ze wzgledu na stan zdrowia chyba to juz nie bedzie mozliwe
A pomyslec ze zwiedzilam kawal swiata a na tetrenach bylego ZSRR nigdy nbie bylam

3 polubienia

Co wiemy? Jest zimno, jak w północnej Kanadzie :wink:
Kiedyś mam nadzieję przejechać się koleją przez tamte regiony, ale najpierw na liście jest podróż Canadian Pacific :wink:

4 polubienia

Nikt nie dokonal tyle dla Syberii co nasz badacz i podroznik,Benedykt Dybowski.Biorac pod uwage ze bylo to ok.150 lat temu i ze byl on zeslańcem,jest to historia nie do przebicia.

4 polubienia

Car byl cwany.
Zeslancy z reguly byli ludzmi wyksztalconymi - umiejetnie stosujac marchewke w postaci umozliwienia badan mial z tego pozytek. Czy zdawali sobie z tego sprawe?
Dybowski przed zeslaniem byl juz uznanym autorytetem akademickim, wiec dla niego wybor siedziec i nic nie robic, albo poznawac nieznane byl pewnie oczywisty.

2 polubienia

Wczoraj oglądałam “Najniebezpieczniejsze drogi świata” w jakiejś tv-stacji.
Była i trasa “syberyjska” a jakże…

2 polubienia

Dopiero dzisiaj ten filmik oglądam,ciekawe.

1 polubienie