Szybki duży zysk, czy mały długoterminowy?

Jaki wolelibyście zysk, szybki, wręcz natychmiastowy, na przykład 20 tysięcy PLN, czy długoterminowy, np. po 2 tysiące PLN, ale przez 20-30 lat?

Tak mnie zastanawia, czym się kierował opisywany duchowny namawiając do zdejmowania maseczek:

  • Duchowny wolał szybki zysk z pogrzebów
  • w maseczkach nie da wielbić się Boga
  • Mam jeszcze inne zdanie

0 głosujących

1 polubienie

Te pogrzeby to przesada, ale kasa za msze za szybkie wyzdrowienie piechota nie chodzi

1 polubienie

Z treści wyrażnie wynika, że kościół odcina się od słów księdza

2 polubienia

A czy ja o kościele piszę albo o kościół pytam?

1 polubienie

Wczoraj pisałem o tym idiocie.
Epoka krzyża i miecza w sercu Europy.

3 polubienia

Wiesz jak długo wiadomość za ocean idzie? :wink:

1 polubienie

Dowcipniś z Ciebie @Szczery_do_BULU :grin:

1 polubienie

Masz pracownika na eksponowanym stanowisku i nagle za jego prace (slowa) nie odpowiadasz?
Z roboty takiego trudno wylac, ale nagana? Splynie jak woda po gesi. (kaczkom dzis dajmy wolne)

1 polubienie

On już został ukarany za poprzednie “występy”.
Róbta co chceta, piszta co chceta :grin:

1 polubienie

Pewnie Polski Pegasus filtruje treści nim te opuszczą granicę :wink:

1 polubienie

Ja tak z innej beczki.
Limit pogrzebów w tym roku chyba wyczerpałam…
Żaden z powodu koronawirusa, którym już mi się odbija.

1 polubienie

Śmierć musi dokończyć swe dzieło.

Ja ostatnio na pogrzebie babci byłem ponad rok temu.

1 polubienie

Ja przestałam już śledzić informacje na temat wirusa, umieralności, kto jest za, kto przeciw.
Jestem kobietą czynu :grin:
Zajrzałam w każdy zakamarek mieszkania, wyrzuciłam rzeczy zbędne, wykupiłam polisę na życie.
Jeśli ten wirus jest tak niebezpieczny, niech nikt się nie martwi jak mnie szlag trafi.
Będzie kasa na pochówek, nagrobek, na tacę i dużo kwiatów. Zostanie jeszcze na rajskie wakacje dla żałobników :grin:

3 polubienia

Mnie czeka jutro krotkie polaczenie wideo z kuzynem - pogrzeb wujaszka. Byl po dwoch zawalach. Trzeciego nie przetrzymal.

1 polubienie

Ja po sobie też sporo kasy zostawię

2 polubienia

I bardzo dobrze.
Pandemia zmieniła mój sposób myślenia.
Jeśli jest tak źle jak wszyscy o tym mówią i piszą, lepiej zabezpieczyć siebie i innych.

1 polubienie

Tobie w przypadku zgonu sie nie przydadzą. Korzystaj, wydawaj.

1 polubienie

Nie o mnie chodzi.
Pogrzeb to kosztowna “impreza”

1 polubienie

Morawiecki mówił, że cmentarze nie będą zamknięte na 1 listopada. A nawet otworzą sporo nowych. Szanse jeszcze masz… :wink:

2 polubienia

Z reguły polisa na życie ma 2 lata okresu “próbnego”, gdy w wypadku śmierci dostajesz jedynie zwrot składek, więc pilnuj się :wink: