Tak sobie pomyślalem ze zrobie niespodzianke prawdziwemu fanowi!

Tyle bylo gadania ale muzyki chyba nie cytowalismy,@benasek :wink:
No to czas to nadrobić…
W tym reggae jest dla mnie …tyle bluesa ze starczy dla wszystkich :innocent:
A juz utwór no.1…Wciąż pozostaje dla mnie klasycznym “otwarciem”,“in the land of the black,gold and green” co z kolei rozwija sie w numerze drugim…
Koniec gadania! :wink:

6 polubień

ja nie znawca, ale bomba.
czy ja dobrze slysze? bo jakby takie delikatne chrupanie czarnej plyty w tle?

3 polubienia

Dobrze slyszysz!!! :innocent:

2 polubienia

Dla mnie jako"dyktatora" radiowych niegdys nastrojów,ta plyta byla prawdziwą BOMBĄ jesli chodzi o potencjal singlowych przebojów…
Nic nie wyszlo z lansowania bo to nie byl czas cd czy komputerowych baz…Sam dysponowalem “tylko” winylem zdobytym na giełdzie…Co ja sie naprosilem realizatorow aby to zgrali na taśme… :innocent:
Takie,“My Jamaican Girl”…To moze w ogóle NIE BYĆ hit? :thinking:

2 polubienia

No nie … Ryj mi się śmieje … Ja tu się produkuję, pisze o Bretonstone, potem patrzę … Porządne piwo Ci się należy. Nie omieszkam się pochwalić, kilka utworków z płyty jest mi znana, ale nie wszystkie. Kena Boothy’ego bardzo lubię. I pomyśleć, że jeszcze niedawno można było sobie pojechać na koncert. Czy się jeszcze uda? Mam nadzieję i dam znać, jak tak. W każdym razie w 2021 artysta nie planuje koncertów, ale to z wiadomych względów. Może w 2022 roku?
Gdy ta muzyka powstawałam zaczynałem czytać i pisać. O reggae jeszcze nic nie wiedziałem, dowiedziałem się o tej muzyce dopiero w latach 70. Dzięki za wstawkę.

2 polubienia

spoko, to forum ma cos z Feniksa - niektore pytania zmarchwychwstaja. archeologia nie bywa zla

2 polubienia

Nie wiem czy Ci mówiłem ale gdy zdobywałem tę płytę drogą wymiany w Wawrzynku,byly lata 80-te a ja widząc okladke wiedzialem tylko tyle ze plyta musi byc z lat 60-tych i ze"wchodze w to" bo pachnie na kilometr niezłym graniem…
Ale nie wiedzialem ze to reggae! :innocent:
Po kilku dobrych latach na giełdzie,intuicja jednak,nie zawodzila mnie wtedy prawie wcale.

1 polubienie

Ba!Czasem bywa niezłym ratunkiem dla tego miejsca…Na razie tyle mozna powiedzieć o dniu takim jak dzisiaj…

1 polubienie