Tak troche smutno.

Co prawda obaj panowie pieknego wieku dozyli, ale jednak szkoda.
19 lipca pozegnalismy Adama Slodowego, krola majsterkowania.
A wczoraj zmarl Andrea Camilleri - tworca postaci komisarza Montalbano (miedzy innymi). W tym drugim przypadku na pocieszenie zostawil ostatni tom sagi o komisarzu, ksiazka miala byc wydana po jego smierci. Jak sie autor zarzekal komisarza nie usmiercil, ciekawe czy slowa dotrzymal?

3 polubienia

Slodowego pamietam,nie opuscilem zadnego odcinka.
Lubilem to jego majsterkowanie.

3 polubienia

Nie znam.

Nie znam

Troche tu niezrecznie plusa dawać ale…To dobrze ze ktoś reaguje…
Mysle ze ta druga postac w Polsce jest chyba nieznana a ja nazwisko Camilieri tez kojarze raczej z malo znanym muzykowaniem z NY…Ale Slad na piasku czy Sierpniowy zal,czytalem jakos tak tuz przed wyjazdem…Zaś sam Montalbano,porzypominal mi pewnego ksiedza z powiesci Grahama Greene’a :grin:
Adam Słodowy to jedna z naniezwyklejszych postaci PRL-u.Swego czasu chyba nie bylo dzieciaka ktory by nie kojarzyl…Oraz takiego ktory choc raz,samemu nie próbował czegoś tam w domu,pomontować…
Zawsze pogodny jakby nie rozstawal sie z orderem uśmiechu…Prawde mowiac,nie zdawałem sobie sprawy ze on tak pieknego wieku dożył…

2 polubienia

Rodzina Adama Słodowego zdemontowała pogłoski o jego śmierci. Pan Adam żyje! :slight_smile:

1 polubienie

Podasz zrodlo?

1 polubienie

Podało właśnie Radio Poznań, a w ślad za nim inne media.

4 polubienia

A juz znalazlam. Przesad mowi, ze jak kogos przedwczesnie “usmierca” to jeszcze dlugie lata przed nim. Oby.

4 polubienia

Serio? Wszystkie media podaly taką informację. Zaraz zajrze czy cos się zmieniło

Na interii tez “odszczekali”. Niestety wloski pisarz tego szczescia nie mial.

Niestety :disappointed:

Serio ludzie?

Sezon ogorkowy to czego oczekujesz od newsolapow na stazu?

A to sobie pan Adam pomyśli…Ale fakt.Jestem na bakier z ludowymi mądrościami ale o tym,nawet ja slyszałem!

1 polubienie